close x

Цікаві місця Києва. Kiev Fashion Park на Пейзажній алеї

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

У яскравий сонячний день 27 травня 2011 напередодні улюбленого усіма киянами і гостями столиці свята – Дня Києва – відбулося урочисте відкриття першого українського парку сучасної скульптури та інсталяції на Пейзажній алеї.

Kiev Fashion Park

[ad#box]Основна мета меценатського проекту Kiev Fashion Park – зробити Київ більш привабливим, комфортним і цікавим для його жителів і гостей, створити нові туристичні маршрути. Автором і натхненником “Kiev Fashion Park” є київський підприємець, співзасновник Ukrainian Fashion Week Олександр Соколовський. Його ідея відрізняється простотою та витонченістю: встановити в парках і скверах Києва скульптури та інсталяції відомих скульпторів, а також оригінальні лавки, створені за ескізами українських дизайнерів. Над ескізами лавок працювали Андре Тан, Олексій Залевський, Лілія Пустовіт, Ольга Громова, а також Володимир Кузнєцов, Костянтин Скретуцький. У числі скульпторів – Олексій Владіміров, Петро Антип, Олександр Алексєєв, Микола Єсипенко, Влад Волосенко, Назар Білик, Михайло Вертуозов, Жанна Кадирова, Олександр Лідаговський, Василь Татарський, Василь Корчовий.

Kiev Fashion Park

Першим місцем реалізації KFP стала Пейзажна алея, де крім Дитячого ландшафтного парку, мозаїчних лавок, панно і фонтанів, що вже так стали до вподоби киянам, з’явилися унікальні арт-об’єкти. Причому, на кожному з них зазначено ім’я автора та мецената, який зробив подарунок місту.

Kiev Fashion Park

На думку Олександра Соколовського, цей проект здатний не лише облагородити столицю та показати широкій аудиторії творчість уже добре відомих представників українського сучасного мистецтва, але й допомогти молодим талановитим скульпторам, дизайнерам та архітекторам заявити про себе та свій талант.

Kiev Fashion Park

Будь-якому, самому оригінальному проектум необхідний для реалізації матеріал – і в цьому плані вибір модератора проекту Костянтину Скритуцького припав на смальтову та скляну мозаїку від ТМ Mozaico De Lux. Мозаїка – чудовий матеріал, що ідеально підходить для облицювання авторських лавок. Вона довговічна, пластична, дозволяє створити самий складний малюнок на будь-якій формі та оживляє об’єкти своїм блиском. Невипадково цей найдавніший матеріал сьогодні переживає друге народження. Mozaiсo de Lux покрила паркові лавки, створені за проектами Лілії Пустовіт, Костянтина Скретуцького, Зінаїди Лихачової, Михайла Вертуозова, Сергія Данчінова. Ще до свята компанія “Агромат-Декор” підготувала красиві керамічні тарілки із зображенням барвистих лавок, які організатори дарували гостям.

Kiev Fashion Park

На урочисте відкриття Kiev Fashion Park’у були запрошено керівництво Київської міської державної адміністрації, представники української ділової еліти, діячі культури і зірки шоу-бізнесу. На захід прийшли учасники проекту: скульптори Жанна Кадирова, Олександр Лідаговський, Олексій Владимиров. Дизайнери Серж Смолін, Сергій Данчин (ДМ IDoll), Олексій Залевський, Зінаїда Ліхачова, а також: Олег Пінчук, Олександр Богуцький, Ірина Турбаєвська, Марися Горобець.

Kiev Fashion Park

У передсвятковий день надмірно зайнятого голову Київради Олександра Попова заміняв його перший заступник Олександр Мазурчак, побажав Kiev Fashion Park’у подальшого розвитку. Теплі слова про проект висловив і головний архітектор міста Сергій Целовальник, який висловив надію, що Kiev Fashion Park буде приносити людям радість.

До речі позитиву навколо оригінальних об’єктів більш ніж достатньо – ще задовго до відкриття лавки стали місцем масових фотосесій випускників та іншої активної молоді. Незважаючи на те, що об’єкти на нижньому майданчику не доведені до кінця, та й сама територія залишає бажати кращого, лавки та інсталяції викликають жваву зацікавленість. У планах організаторів – облаштування нижньої тераси: доріжки, клумби, ліхтарі, урни та цікаві рішення з арт-ландшафтного дизайну, які повинні органічно вписатись у вже існуючі об’єкти та саму місцевість.

Карта Kiev Fashion Park

Kiev Fashion Park карта

Kiev Fashion Park карта

Цікаві місця Києва0 comments

Залишити коментар