close x

Магія Кракова

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Краків славиться своїми безцінними історичними пам’ятками культури та мистецтва, є колишньою королівською столицею Польщі та одним з найбільш привабливих точок на туристичній карті Європи.
Крім історії, мистецтва та особливої атмосфери, Краків пропонує відвідувачам багато розваг та дозвілля: серед безлічі театрів, кабаре, клубів, кафе, барів, винних погребів та ресторанів, кожен може знайти собі щось до душі. Міжнародні свята та інші заходи проводяться або на Головній ринковій площі, або біля підніжжя Вавельського замку.

Краків

Вавель – пагорб з натурального вапняку, що виступає з рівнини біля річки Вістули – був місцем раннього поселення Кракова в історичні часи завдяки своїм стратегічним перевагам. Згідно з легендою, в печері під Вавелем жив хижий дракон, що тероризував місцеве населення доки підприємливий чоботар не обдурив його в поїданні начинених сіркою овечих туш. Перша кам’яна будівля була споруджена там в 1000 р н.е. і через 300 років перша коронація польського короля була проведена у Вавелі. Близько цього часу почалася робота з будівництва нинішнього замку, хоча багато найбільш помітних його риси датуються XVI століттям. Вавель в історії Польщі сприймається, як будинок королів та місце поховання багатьох польських героїв. Для гостей міста Вавельський замок є одним з обов’язкових місць для відвідування.

Вавель Краків

Також в околицях Кракова є чимало туристичних пам’яток. Соляна шахта у Величці, безсумнівно, чудовий приклад людської діяльності. Причиною включення її до списку світової спадщини ЮНЕСКО є те, що це єдина шахта у світі, яка безперервно працює з часів середньовіччя. Масивні соляні відкладення утворилися близько двадцяти мільйонів років тому завдяки випаровуванню з моря та подальшому висхідному впливу прилеглих Карпатських гір. За оцінками, сьогодні нараховується приблизно 300 кілометрів підземних тунелів, що сягають максимальної глибини 327 метрів. Тут можна побачити безліч чудес: крім самої шахти є величезні «кришталеві печери», стіни яких сяють природними кришталевими утвореннями галіту. Величка знаходиться приблизно за 20 хвилин їзди автобусом від центру Кракова, а екскурсія триває близько 3 годин.

Соляна шахта у Величці

Долина ріки Прадник – частина Ойцовського Національного парку – є унікальним природним заповідником з казковим ландшафтом, висіченим з вапняку. Крім того, парк також варто відвідати щоб побачити руїни готичного замку в Ойцові та прекрасно збережений замок в стилі ренесансу в Піесковій Скалі. Всього за 35 км на південь від Кракова розташований Бескидський гірський хребет, а на відстані 100 км у Татрах – Закопане, яке часто називають «зимовою столицею Польщі». Тому, якщо ви ентузіаст зимових видів спорту і час подорожі відповідний – вам точно сюди. Крім зимових розваг, Закопане приваблює туристів неймовірно багатою і живою традиційною культурою горян – Гуралів. До речі, польський професійний гравець у покер, Марчін Хорецкі, народився в Закопаному і саме так отримав прізвисько «Goral», буквально – людина з гір.

Ойцовський Національний парк

Якщо відкинути в сторону історію, галереї, музеї та краєвиди, ще однією визначною особливістю Кракова, як і Праги, безумовно, є його барна культура. У Кракові одна з найвищих у світі концентрацій питних закладів на квадратний метр та/або на душу населення. Але, звичайно, кількість – не головне. На щастя, розмаїття барів та кафе в Кракові може задовольнити найперебірливішого гурмана. Особливістю Старого Міста є так звані підвальні бари, які складаються з кількох кімнат і розташовані буквально на кожній вулиці. Над землею ж можна знайти безліч малесеньких питних барів розміром з коробку для взуття, які ледь вміщують 5 людей, та модерністських лаунж барів, з яких ллється релаксуюча музика. В Казимежі це розмаїття ще більш виражене. Також не варто забувати про Підгуже, яке швидко стає новим місцем для тусовок.
Отож, Краків безсумнівно є тим містом, яке варто відвідати. Багата історія, різнобарвне нічне життя, незабутні твори мистецтва та архітектури не залишать байдужим нікого.

Європа0 comments

Залишити коментар