close x

Озеро Гурон

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Озеро Гурон входить до складу Великих озер, за величиною посідає друге місце слідом за озером Верхнє. Розташоване на території США і Канади. Примітно не тільки величезними розмірами і глибиною, але і найбільшим островом серед всіх, що знаходяться у прісних озерах.

Озеро Гурон

Незвичні обриси озера і дуже контрастна за будовою берегова лінія озера. Південно-східний берег озера низький, зі зручними піщаними пляжами, північно-західний – високий, лісистий. Північна частина озера Гурон відокремлюється від основної площі великим островом Манітулін, утворюючи великий затоку Джорджіан Бей.

Озеро Гурон

Чим цікаво озеро Гурон?

У затоці безліч гранітних скель, які виступають з води, кам’янистих острівців, маленьких вулканів. З північного боку берег затоки практично стрімкий, скелястий, дуже суворий і мальовничий, покритий сосновим лісом. Південна сторона – повна протилежність північній, м’яка берегова лінія, піщані пляжі, дюни. У різних місцях майже біля самої води знаходяться 300 – метрові вапнякові обриви, які називають «блакитні гори». На різних сторонах затоки розташовані два охоронюваних парки.

Озеро Гурон

Розміри озера Гурон вражають – це майже шістдесят тисяч квадратних кілометрів. Глибина в окремих місцях досягає 230 метрів, висота над рівнем моря 176 метрів. Великі озера утворюють цілу водну систему, багато хто з них з’єднані з сусідніми озерами дуже короткими, але повноводними ріками. Озеро Гурон з’єднується з озером Мічуган, розташованим на такій же висоті короткою, широкою протокою Макино, з озером Верхнє його сполучає річка Сент-меріс, з озером Ері Гурон – річка Сент-Клер.

будинок на плоту на озері Гурон

За останній час екологічна обстановка озера Гурон, як і в цілому Великих озер значно погіршилася. Змінився хімічний склад води, зникли деякі види риб. Щоб зберегти те, що залишилося, була розроблена спеціальна програма з поліпшення екологічної обстановки, розрахована на десятки років.

США0 comments

Залишити коментар