close x

Собор Лас-Лахас – Колумбія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Дивовижний та дуже гарний неоготичний собор Лас-Лахас, побудований на мосту в горах Колумбії, вважається одним з 7 чудес цієї країни. Спочатку місце, де стоїть церква, називали «нехорошим»: на думку місцевих жителів, в печері жили злі духи. Але в 1754 році тут сталося диво. Індіанська жінка і її глухоніма дочка побачили на скелі зображення Богоматері, після чого дівчинка заговорила. Незабаром сталося друге чудо: та ж дівчинка захворіла і померла, а ікона оживила її після молитов матері. Жінка розповіла про те, що трапилося, слух швидко поширився по околицях, і печера стала місцем паломництва. Розміри наскальної ікони були значними: приблизно 3 на 2 м.

Через 40 років поруч з іконою побудували невелику каплицю, потім два храми, але бажаючих помолитися Senora de las Lajas вони не вміщали. Зведення сучасної церкви зайняло 32 роки і завершилося в 1948 р. Вирішено було з’єднати краї ущелини арочним мостом, а на ньому побудувати храм. Курують церквою францисканські громади Колумбії і Еквадору.

Собор Лас-Лахас

Храм в неоготичному стилі здається легким і повітряним, особливо в поєднанні з його розташуванням на арковому мосту. Численні башточки, вузькі стрілчасті вікна роблять його спрямованим вгору, немов готовим злетіти, а контраст темного каменю і білого декору – як ніби мереживним.

Собор Лас-Лахас

Головною реліквією церкви як і раніше залишається ікона на скелі, що зображає Діву Марію з немовлям Ісусом, з боків від яких стоять святі Франциск і Домінік. Образ чіткий і яскравий, хоча за 250 років жодного разу не реставрувався. Вважається, що Божа матір Лас-Лахас зцілює будь-які хвороби аж до наркозалежності. Свідчення цьому – тисячі кам’яних табличок з подяками, прикріплені до скелі біля храму.

Икона Собора Лас-Лахас

Краще уникати візиту в Лас-Лахас в католицькі свята – через велику кількість паломників можна не пробитися всередину і не побачити ікону.
Всередині церква частково оштукатурена, прикрашена колонами і вітражами, але приалтарна частина не реставрована – це частина скелі, на якій видно ікону. Кажуть, що її неодноразово прикрашали золотими і дорогоцінними камінням – їх крали і знову відновлювали. Зараз ніяких цінностей на іконі немає. Марії, яка відкрила її людям, встановили пам’ятник, поруч з ним завжди горять свічки і лежать квіти.

Собора Лас-Лахас

Храм стоїть в долині річки Гуаїтара, до найближчого міста, Іпіалес, 7 км; до кордону з Еквадором – трохи більше 10 км. Зі столиці Колумбії Боготи перевезення в Іпіалес організують кілька туристичних фірм. В дорозі – 16-17 годин, ціна квитка – близько 100 000 COP (721 грн.).
Від Іпіалес до храму можна доїхати на таксі 10 000 COP (72 грн.), маршрутці 5000 COP (36 грн.) або рейсовим автобусом в бік Потосі. Транспорт зупиняється в 15 хвилинах ходьби від моста, уздовж дороги багато сувенірних крамниць. Вхід в Лас-Лахас вільний, дрес-код для відвідин такий же, як для всіх католицьких церков.
Адреса: Колумбія, Наріньо, Іпіалес, Лас-Лахас.

Собора Лас-Лахас

Колумбія0 comments

Залишити коментар