close x

Лінц, місто в Австрії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Лінц – третє за величиною місто Австрії після Відня і столиця федеральної землі Верхня Австрія. Це місто на Дунаї, в першу чергу, – найважливіший транспортний і промисловий центр країни, але й туристи знайдуть тут для себе чимало цікавого.

Назва міста походить від старо-римського Kastell Lentia, що був побудований близько 410 р. до н. е. як важливий військовий пункт на кордоні з германцями. У 1489 році Фрідріх III обрав Лінц імператорською резиденцією, і місто носило цей статус 5 років. Історичний центр міста добре зберігся до сьогоднішнього дня. Нинішня “Landschtrasse” – це старовинний шлях, який йшов з Альп через передгір’я на північ. У 1260 році там, де вулиця підходить до Дунаю, була закладена площа – майбутнє серце міста. Ратуша, замок, монастир “Урсулінерхоф” і Ландхаус утворюють гармонійний ансамбль з красивими житловими будинками.

Лінц, місто в Австрії

Духовним стержнем Лінца є церква Св. Мартіна – найдавніша діюча церква Австрії, зведена на місці культової споруди кельтів. Розкопки виявили зал з опорами, що був частиною королівського житла короллінгов. Всередині церкви можна побачити камені з написами, зроблені римлянами, а також піч тих часів. Крім того, цікава картина Вольт Санта де Лукка, що зображає лик Спасителя (1440 р.). Ще одна з визначних пам’яток міського пейзажу – Паломницька церква, що височіє на горі Пестлінгберг. Відкрита в 1898 році, церква є священним місцем для австрійців. Крім того, з її терас відкриваються вражаючі краєвиди на місто Линц і його околиці.

Всередині гори, на якій розташована церква, знаходиться весела розвага для дітей – гротова залізна дорога, що веде в тунель, де працюють і живуть справжні гноми. Поцінувачі мистецтва напевно знайдуть для себе багато цікавого в Художньому музеї Лентоса, що славиться найбільшою в Австрії колекцією предметів сучасного мистецтва. У музеї представлені близько 10 000 картин, 850 фотографій та 1 500 скульптур, серед яких можна знайти роботи таких великих майстрів як Клімт, Уорхол, Шіле і Кокошка. Вдосталь нагулявшись по Лінцу, туристи можуть відправитися в вечірню прогулянку пароплавом по Дунаю, де пасажирам запропонують насолодитися самими мальовничими краєвидами на просторах великої ріки.

Розташоване на перетині найважливіших торговельних шляхів, місто бурхливо розвиналось впродовж всієї своєї багатосторічної історії, що давало можливість городянам всіляко прикрашати і облагороджувати Лінц: зводити прекрасні пам’ятки архітектури, створювати колекції предметів мистецтва, інвестувати в розвиток культури та науки.

Побудована в 18 сторіччі в стилі барокко Церква пілігримів – священне місце у Верхній Австрії. З панорамної тераси під церквою відкривається дивовижний краєвид на Лінц.

Лінц, місто в Австрії

Всередині гори відвідувачі знайдуть справжній чарівний світ – Гротовую залізницю.
Починаючись в пащі дракону, вона проходить через тунель гномів до сходів, що ведуть униз, в країну казок.
А нагорі – найкрутіша в світі гірська залізниця дереться на вершину. Насолоджуйтеся цією поїздкою по красивих місцях уздовж кордонів Зоопарку Лінца.

Як і в багатьох старовинних містах, серце столиці Верхньої Австрії б’ється в “Старому Місті”. Похапцем і по-діловому протягом дня, розслаблено або збуджено в одному з численних вечірніх закладів Лінцу.

20-ти метрова колона Трійці на головній площі Лінцу була завершена в 1723 р. скульптором Себастьяном Штумпфеггером за моделлю Антоніо Бедуччі. Колона зроблена з білого мармуру.

Над “Старим Містом” височіє потужний замок Лінцу, поруч з яким розташована знаменита Церква Св. Мартіна, що незабаром відзначатиме своє 1200 річчя.
Від замку гості міста повертаються в “Старе Місто”, де їх зустрічають фасади будівель в стилі бароко на Головній площі, а далі – затишна Зальна площа з будівлею старої Ратуші та спрямованою в небо колоною Трійці.

Австрія0 comments

Залишити коментар