close x

Любляна, столиця Словенії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Столицею Словенії є Любляна. Хоча вивіска на автовокзалі міста здалеку нагадує напис грузинськими буквами. З часів доісторичних племен, в природному проході шириною в кілометр, який називається Люблянські ворота, пересікалися важливі шляхи з Центральної Європи до Середземномор’я і із Західної – на Схід. Довга і строката історія склала барвистий вигляд Любляни, який не залишить нікого байдужим.

Любляна, Словенія

Древній центр міста на має чітких кордонів, навіть на карті. Коли піднімаєшся по вулиці Ulica na Grad, можна все це побачити своїми очима.

Замок в Любляні

З давніх часів Старе місто, що розташоване на правому березі, має славетну пам’ятку – замок Люблянський град.
Але архітектурними перлинами міста вважаються по праву будівля Національної бібліотеки, церква Св. Михайла, міст Трьохмостів’я, і прекрасна набережна. Вони створюють неповторне обличчя міста.

Любляна, Словенія

І хоча Любляні важко «змагатися» зі своїми столичними «сусідками по Європі» по чисельності жителів (тут проживає всього 280 тисяч осіб), невелике і затишне містечко гармонійно поєднує в собі багатство історії і різноманітність сучасного міста, в якому життя б’є ключем.

Річка в Любляні

Не дивлячись на невеликі розміри в місті вистачить вражень на кілька днів. Пам’ятники архітектури, багаточисельні музеї, художні галереї будуть гідно оцінені любителями історії і культури, а гурмани зможуть насолодитися вином і вишуканими стравами місцевої кухні. Мовчазний атлант на фасаді дому Швайгерів вважається однією із визначних пам’яток міста, тому що до нього немов стікаються всі вулички місця. В етнографічному музеї проводяться не тільки екскурсії, але і мастер-класи для любителів ручної роботи.

Змаок в Любляні

А ще Любляна унікальна тим, що протягом одного дня можна скупатися в Адріатичному морі чи покататися на лижах в Юлійських Альпах. Любителі гольфу і кінних прогулянок зможуть вирушити на одну із місцевих екоферм.

Тримостівя

Що сильно можуть порадувати – це чудові знаки. Самі звичайні попередження про ремонт, кінець пішохідної зони чи прохання не відволікати водія автобуса чи не сидіти на стіні замку в Любляні прийняли прекрасну графічну форму. По всьому місту розмічені велосипедні доріжки. Інколи роблять навіть окрему дорогу, перетворюючи тротуар в двохповерхову конструкцію. Для велосипедистів є навіть окремі світлофори.

Любляна

Любляна, Словенія

Цікавий факт про Любляну – тут ніхто не працює після п’яти вечора. Як тільки пробив годинник – наступила тиша и закрилися всі магазини.

Любляна вночі

Любляна вночі

Річка Любляна вночі

Любляна вночі

Словенія0 comments

Залишити коментар