close x

Пам'ятки Львову. Арсенал та Музей-Аптека

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Міський арсенал

Міський арсенал у Львові, або, як його ще називають, музей зброї, розташувався на території колишніх складів зброї та приваблює численних туристів і тих, хто захоплюється холодною зброєю. Будівля арсеналу являє собою пам’ятник архітектури, побудований в стилі ренесансу в 1554-1556 роках.
Арсенал у Львові

Прямокутна будівля, побудована з каменю, має невелику восьмикутну вежу з одного боку і досі вражає своєю грунтовністю й деякою вишуканістю. Після розкопок, які були проведені 1970-х роках, учені виявили, що будівля арсеналу побудована над ще більш древніми стінами першого поверху й башти. Імовірно вони були зведені в XIV столітті.
У XVIII столітті в підвалах Арсеналу функціонувала в’язниця, в якій тримали гайдамаків і українських козаків. Тут також була обладнана камера тортур і побудований будинок для ката. У 1704 році Арсенал поніс значні руйнування після нападу шведів. Але через два роки його відбудували заново. У наш час реставрація проводилась останній раз в 1979-1981 роках, після чого будівля була передана під музей.
Що стосується експозицій, Арсенал може вихвалятися найбільшою колекцією зброї, яка налічує близько п’яти тисяч одиниць. Тут можна побачити зразки зброї початку XI-й до кінця XX століття. При цьому тут можна зустріти зразки з усього світу, а саме з більш ніж тридцяти країн. Привертає увагу відвідувачів і виставка ножів і кинджалів, починаючи з первісних, зроблених нашими далекими предками з кремнію або каменю, і кінчаючи зразками XX століття.
Біля входу в арсенал всі бажаючі можуть сфотографуватися в старовинних обладунках або ж придбати гарні сувеніри, так чи інакше пов’язані з тематикою музею.

Транспорт Львову

У Львові є 53 маршрути автобусів, 10 маршрутів тролейбусів, 8 маршрутів трамваїв, а також маршрутки (мікроавтобуси, маршрутні таксі).
Вартість одноразового квитка на автобус – 2 грн, на тролейбус і трамвай – 1,25 грн. Квиток необхідно придбати у водія, прокомпостувати і зберігати до кінця поїздки. Штраф за проїзд «зайцем» – 25 грн. Їздять по місту і більш екзотичні автомобілі. Наприклад, ви можете замовити лімузин у Львові, що обійдеться у значну копійку, але менше, ніж у Києві. Самі жителі міста замовляють лімузини на значні події – весілля, випускні, святкові банкети.

Аптека-музей у Львові

В історичній частині Львова, неподалік від площі Ринок, є будинок, в якому більше двох століть працює аптека. На даний момент вона вважається найстарішою аптекою Львова. Вона відкрила свої двері першим відвідувачам у 1732 році. У 1966 році в приміщенні цієї аптеки було відкрито музей фармацевтики. З 1972 року аптека-музей отримала статус народного історичного об’єкта. В аптеці-музеї повністю зберігся історичний інтер’єр, в тому числі і поліхромні стельові розписи. Вони були створені на початку ХХ століття майстрами з Відня. Стельовий розпис символізує чотири основних елементи, які сприяє життя на Землі – це повітря, вода, земля і вогонь.

Музей-Аптека у Львові

Торговий зал аптеки-музею прикрашають оригінальні світильники. Вони створені на основі аптечних ваг. У музеї можна також оглянути колекцію аптечного посуду, яка використовувалася в XV-XVI століттях. В аптеці-музеї є кімната для матеріалів, де в якості музейних зразків представлені перші машини для виготовлення таблеток, а також преси, за допомогою яких виготовлялися соки з рослинної сировини. Є в музеї цікаві документальні експонати і велика бібліотека, в якій зібрані більше тисячі стародавніх медичних томів.

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар