close x

Монастирський острів – історія пишеться щосекунди

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Скіфи, Зороастр, Андрій Первозванний, козаки, комсомольці, закохані, Дніпропетровськ. На перший погляд у цьому ланцюжку абсолютно відсутня логіка і будь-який зв’язок. Але не поспішайте з висновками, ви ж, мабуть, ще не були на Монастирському острові, який, кажуть, багато чого бачив на своєму віку – від скіфів до комсомольців.

Проте, найцікавіше не це, а те, що невеличкий острівець за довгі століття зберіг, до крихти, усі події, що відбувалися на ньому та навколо нього, не проігнорував й не записав у другорядні жодну з них й завдяки цьому став найцікавішим туристичним об’єктом Дніпропетровська.

Монастирський острів

Монастирський острів

І давнє, і нове

З давнього на острові, що підковою огинає центральній пагорб Дніпропетровська, – природа, монастир та безліч загадкових легенд, про більшість з яких корінні дніпропетровці стверджують, що то – чистісінька правда.

З нового – атракціони, кав’ярні, зоопарк, пішохідний міст, якого не оминув ще жоден весільний кортеж. За традицією закохані символічно замикають тут своє кохання на елегантні замочки, а ключі викидають у Дніпро.

Тихий храм і пожвавлені дискотеки у нічному клубі – все це на диво гармоніює на Монастирському острові. Духовність проникає у все, що б тут не з’явилося. Вона була незримо присутня й у часи, коли на острові панував партійно-комсомольський лад і називався цей шматок суші відповідно – Комсомольським. Які докази? Пам’ятник Шевченку. Не якогось «вождя» увіковічнила партноменклатура – великого українського поета.

Памятник Шевченку на Монастирському острові

Ну, й не можливо не згадати про найцікавіший для туристів та мешканців міста об’єкт – канатну дорогу, подорож по якій відкриває чудові краєвиди: і місто, «і Дніпро, і кручі».

Особистості

Хрест, який поставили на острові – це згадка. Про монастир, заснований декілька сторіч тому вихідцями з Константинополя, що проіснував майже чотири століття – аж до періоду монгольського нашестя на Київську Русь.

Першим, хто зупинявся на острові ще в бутність його під владою скіфів, став учень Ісуса Христа Андрій Первозванний. Історики стверджують, що саме апостол і встановив перший хрест на язичницькому скіфському капищі. Тому і священики, й історики вважають Монастирський острів першим східним форпостом християнської релігії.

В ХІ столітті під час подорожі до Константинополя, на острові перечікувала бурю княгиня Ольга.

Острів лежав на відомому історичному шляху «з варяг у греки», тож гостей на своїх берегах мав достатньо. Відразу за Монастирським починаються пороги – найскладніша ділянка ріки. Щоб подолати її якомога вдаліше, мандрівники зупинялися на острові – набиралися сил та молилися своїм богам, дехто виконував ритуал жертвоприношення.

Монастирський острів

Місце сили

Кожен на Монастирському острові шукає щось своє. І знаходить! Втомлені офісами городяни – релаксаційну зону, віруючі – щиру молитву та єднання з богом, шанувальники історії – чимало цікавого неординарного фактажу, а езотерики та екстрасенси цілком серйозно стверджують, що Монастирський знаходиться у так званому місці сили – енергетика тут дуже могутня.

Воно й зрозуміло – намолений острів, що в усі часи вважався священним. Скільки релігій і скільки вірувань знаходило прихисток на його берегах, щоб розвитися і панувати тисячоліттями!

Острів цікавий з усіх точок зору й для всіх категорій відвідувачів.

Як добиратися

Офіційна адреса Монастирського острова: м. Дніпропетровськ, набережна, парк імені Шевченка.

Вид з Монастирського острова

Монастирський острів

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар