close x

Олеський замок на Західній Україні

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Олеський замок – найстаріший і один з найвідоміших замків Західної України. Замок розташований в селі Олесько, отчого і називається Олеським, хоча його офіційна назва – Замок Даниловичів. Перша письмова згадка про замок зустрічається в документах 1327.

Олеський замок

Олеський замок має велике значення не тільки для історії України, але й для Польщі – тут з’явився на світ польський король Ян III Собеський.

Замок знаходиться в оточенні чудового парку, в якому виставлені сучасні скульптури. Навпроти замку розташований капуцинський монастир.

Олеський замок згори

Стіни фортеці витримали багато облог польських і литовських військ, які бажали володіти замком. Довга історія, облоги і землетрус перетворили замок практично на руїни, але він був відроджений і після реставрації став музеєм, в якому зберігаються предмети середньовічного мистецтва.

Ворота в Олеський замок

Драматична була історія замку – його будівництво почалося в тяжкий період розпаду Київської Русі на окремі князівства, коли знесилена держава стала ласою здобиччю всіляких загарбників. За право володіння замком боролися литовські князі, поляки, австрійці, татари, і лише в другій половині XV століття, втративши значення оборонної фортеці, він перетворився на резиденцію знатних родів, яку іноді шарпали татарські орди.

Серед експонатів музею є велика колекція портретів польської та української знаті, дерев’яна скульптура, гобелени, ікони і батальні полотна «Битва під Клушино», «Битва під парканом», «Битва під Віднем» та ін.
На вході відвідувачів зустрічають героїчні захисники замку, які успішно протистояли штурму замку військами короля Ягайла в 1432г. Пам’ятник був встановлений у 1971р.

скульптура в Олеському замку
Дістатись до фортеці можна самотужки або за допомогою трустичних компаній, наприклад, фірми “Посейдон”, дивіться сайт www.poseidon.com.ua. Компанія зі Львову пропонує тури по Україні та інших країнах світу.

Корисні дані

Адреса пам’ятки – Україна, Львівська обл., Олеськ, вул. Замкова 34
Час роботи: у будні – з 10:00 до 17:00, в суботу та неділю – з 11:00 до 17:00, понеділок – вихідний.
Замок знаходиться поруч з трасою Київ-Львів. Від Львова до Олеська 70 км. Доїхати можна на автомобілі або маршрутному транспорті.

Цікаві місця України2 comments

2 Comments
  1. саня коментує:

    супре! мне паставили заета 12балов супер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Ira коментує:

    Сьогодні 07.06.2014р я мати трьох дітей купуючи морозиво і домомагаючи його розгортати навіть не помітила, як мене пограбували самі ж продавці ларків, що торгують сувенірами і особливо чашками центральна будка з морозивом , під Олеським замком. Суки, а не Українці витягнули з сумочки гаманець з нього всі гроші 1600 грн і добре, що хоч гаманець повернули Але в кого вкрали в багатодітної сімї у дітей от СУКИ, а ми ще чашки сувенірні в них купили – от Вам і замок.
    Передайте, як будете, шановні відвідувачі, цим торгашам привіт від дітей в яких оці нелюди крадуть гроші, адже наступними будете Ви!!!!!!!

Залишити коментар