close x

Як правильно організувати відпочинок на морі

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

За даними туристичних операторів, відпочинок на море відноситься до числа найбільш затребуваних. Причому вони затребувані в будь-якому ціновому секторі – від наметового кемпінгу до високозоряних спа-готелів. Вирішуючи, як і де організувати відпочинок на морі, має сенс звернути увагу на наступні моменти.

Морські зірки

Місце відпочинку. При виборі країни і місця відпочинку необхідно поцікавитися, як довго триває там купальний сезон. До сезону відносять ті місяці року, під час яких температура повітря і морської води прийнятні для комфортного пляжного відпочинку. Наприклад, відповідним часом для відпустки в Туреччині вважається період з травня по жовтень, в той час як чорноморське узбережжя в районі Одеси гостинно тільки з другої половини червня по серпень.

Хорошее место для отдыха – морской курорт Затока. Из Одессы в Затоку можно добраться на нескольких маршрутных такси или пешком за 40 минут. Отдых в Затоке возможен и в частном секторе, в отелях и на базах отдыха, которых тут очень много.

Готель. Про рівень готелю прийнято судити за кількістю зірок, прикрашають його фасад. Однак слід пам’ятати, що не існує єдиної міжнародної системи класифікації готелів, так само, як і немає єдиної організації, що відстежує відповідність сервісу готелю його статусу. Тим не менше, кількість зірок дозволяє скласти досить точне уявлення про якість і кількість послуг у розглянутому готелі. Туристичне агентство, що пропонує путівку, зобов’язане надати повну інформацію про готелі і супутні сервіси.

Важливим моментом є віддаленість готелю від моря. Якщо готель не знаходиться в першій або другій лінії від берега (тобто в пішохідної досяжності), має сенс уточнити точну відстань до пляжу. Слід враховувати, що відстань до найближчого пляжу може бути набагато більше, ніж пряма відстань до моря. Якщо вона велика, повинен бути передбачений безкоштовний транспорт.

Більшість хороших готелів має власний пляж. Як правило вони не перенаселені, обладнані і регулярно прибираються. Необхідно уточнити, чи входить у вартість путівки користування пляжем (а також лежаками, парасольками, рушниками та іншим).

Харчування. У вартість путівки може входити оплачуваний сніданок (найбільш частий варіант), оплачене двох або трьох разове харчування. Любителі не турбуватися про їжу схильні вибирати тури, які включають в себе багаторазове харчування. Ті, хто віддають перевагу різноманітності і можливість щодня змінювати ресторанчики, віддадуть перевагу сплатити заздалегідь лише сніданок.

[ad#box]Особливу нішу займають путівки, що пропонують відпочинок на морі, які підпадають під опцію «все включено». Це дуже поширений вид туризму, що передбачає попередню оплату більшості пропонованих курортом сервісів, у тому числі харчування в ресторанах, барах і пляжних кафе. При купівлі таких путівок має сенс поцікавитися заздалегідь про накладені обмеження. Наприклад, в пакет може не входити експортний алкоголь (включаючи пиво), тому відпочиваючим доведеться задовольнятися напоями тільки місцевого розливу.

Розваги. Відпочинок на морі, крім пляжних радощів, може включати різноманітні пізнавальні екскурсії, культурні заходи, відвідування прилеглих розважальних закладів, великих міст. Як правило, у вартість путівки це не включається, але відпускникам пропонують організувати такі поїздки за окрему плату. Сюди можуть бути додані польоти над морем на парашутах, поїзди на катерах, навчання дайвінгу і так далі.

Вирішення всіх описаних питань і ув’язку їх з фінансовими побажаннями краще всього довірити професіоналам – туристичним агенціям.

Відпочинок0 comments

Залишити коментар