close x

Журавлине озеро на Львівщині (Мертве озеро)

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

На сторожі століть дивиться у вічність таємниче озеро

На вершині гори затаїлося справжнє диво природи – Журавлине озеро, або як його ще називають Мертве. Розташоване воно поблизу водоспаду Кам’янка на території Національного парку «Сколевські бескиди», що на Львівщині.

Озеро Журавлине

Гірське озеро є унікальною пам’яткою природи і візитівкою села Кам’янка, яке засноване у XVIII столітті. Ніхто не пам’ятає, коли з’явилось саме озеро. Чи то споконвіків тут і було. Утворилося внаслідок провалу частини гірської породи. І впродовж тисячоліть провалля заповнилось рештками дерев, рослинності та води з гірських джерел.

Озеро Журавлине

Внаслідок постійного процесу гниття органічних решток на дні озера утворюється вуглекислий газ і сірководень. Вода набуває чорного забарвлення. Піднімаючись на поверхню, газ утворює бульбашки. Спостерігаючи з берега за чорною булькаючою гладдю озера, ненароком відчуваєш себе, наче в казці. Місцеві жителі кажуть, що воно має якусь дивну містичну силу, сповнену таємничості.

Озеро Журавлине

Походження назви озера

Існує декілька трактувань походження назви озера. За однією з версій його називають Журавлиним озером, тому що навколо нього на заболоченій місцевості росло раніше багато журавлини, смачної і корисної карпатської ягоди. Інша версія трактує походження назви через улюблену місцину журавлів. Враховуючи той факт, що люди старались обходити озеро стороною через його таємничість і дивний вигляд, на його берегах на верхівках дерев полюбляли селитися журавлі.

Озеро Журавлине

Мертвим озеро називають через те, що в ньому нічого не росте і нема жодної живої істоти. Ще його називають чорним, швидше всього через колір води. Вода в ньому має темний, чорний колір через надмірну насиченість сірководнем.

Озеро і ліс, в якому воно розташоване зачаровують своєю красою. Озеро дає початок потічку, який згодом впадає в річку Кам’янка.

Озеро Журавлине

Місцевість навколо озера болотиста і поросла мохом. Існують перекази, що раніше тут були непрохідні місця з трясовиною, де багато людей залишились спочивати на вічність. Можливо, в цьому прикрому факті є якась схожість з однією з назв озера. Можливо, саме тому його і називають Мертвим, що мало кому вдавалось знайти дорогу назад, вийти з непрохідних хащ і трясовини живим?

Озеро Журавлине

Цікавим є той факт, що ніхто не знає справжньої глибини озера. Можливо, через легенди і містику, якими оповите озеро, мало хто наважується його досліджувати? Озеро досить глибоке, але справжні глибини його незвідані. В ньому багато потоплених колод і залишків гілля.

шлях до озера

Острів на Журавлиному озері

Особливістю озера є так званий «плавучий острів» – скупчення та переплетіння коріння дерев та засохлих рослин. Це чудо переміщається по озеру, про що стверджують очевидці, які побували на березі озера кілька разів у різні часи. Поверхня острова нагадує килим.

Озеро Журавлине восени

Неподалік від озера є ще декілька визначних місць, які здатні перехопити подих у відвідувачів. Варто піднятись вище на гору Ключ, біля якої унікальні кам’яні брили на сторожі століть приховують місцеві таємниці. Водоспад Кам’янка полюбляють і місцеві мешканці, і гості краю.

Озеро Журавлине влітку

На території Національного парку «Сколевські бескиди» гостинні господарі чекають на гостей краю зі смачними карпатськими наїдками та самогоном, виготовленим на основі меду, сосни, кропиви, липи та інших лікувальних трав.

А придбаний сувенір нагадуватиме про дивовижні карпатські місця, які зберігають правічні спогади і таємниці.

Озеро Журавлине восени

Озеро на карті

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар