close x

Палац Мірабель – Австрія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Найпривабливішим замком Зальцбурга по праву вважається палац Мірабель, оточений казковими садами. Ви знайдете його на північній стороні річки Зальцах, яка ділить місто навпіл, і тільки на тій стороні річки знаходиться старе місто.

Міфи і факти

Спочатку цей палац був побудований як розкішний приватний маєток, тільки з 1866 року палац Мірабель є власністю міста. Зараз там знаходиться резиденція міського бургомістра.
Мірабель був побудований в 1606 році на прохання князя Вольфа Дітріха фон Ретено. Як розповідають, резиденція, яка спочатку була названа Альто, була призначена для коханки князя Соломії Альт. Вона народила йому 15 дітей, але вижило лише 10 з них.

Палац Мірабель

Чи не багато залишилося незмінним в Мірабель після смерті Ретено. Його наступник, князь Маркус Сіттікуса, почав зі зміни назви маєтку. Нова назва – Мірабель – означає “красивий вид”. Сіттікуса, ймовірно, мав на увазі зважаючи чудовий вид на прилеглі Альпи. Близько 100 років після Сіттікуса, інший князь, архієпископ Франц Антон фон Харрі, вирішив повністю реконструювати палац Мірабель. Він заручився допомогою архітектора Лукаса фон Хильдебрандта. Але більшість будівель було зруйновано під час пожежі в 1818.

Палац Мірабель

У вогні згоріли бездоганні фрески, написані художниками Гаетано Фанта і Іоганном Міхаелем Роттмайр. Вціліли лише Мармурова зала і мармурові сходи палацу. Після пожежі придворний архітектор з Відня, Пітер де Нобіле, надав спорудженню нинішній неокласичний вид. Але по всьому палацу і в садах все ще можна знайти різні елементи бароко, такі як сходи Доннерстіг і Мармуровий зал.

Палац Мірабель

Сади

Найзнаменитіша пам’ятка Мірабель – це, звичайно, прекрасні сади, визнані кращим зразком європейського садово-паркового мистецтва, які не поступаються Версальським садам у Франції. У садової оранжереї ви знайдете музей бароко. Цікава особливість – сад карликів з 28 кумедними фігурами.
Палац Мірабель

В наші дні тут часто проводяться концерти і весільні церемонії. Мармурова зала замку саме завидне і, мабуть, найдорожче місце весільних церемоній у всій Австрії. Колись тут грав свої твори Вольфганг Амадей Моцарт, який виріс в Зальцбурзі.
У Зальцбурзі також знаходиться найбільший середньовічний замок Європи Хоензальцбург і красивий Зальцбурзький собор.
Мармурова зала палацу Мірабель (Mirabell Palace) відкрита для відвідування з 8.00 до 16.00. Вхід вільний.

Палац Мірабель

Австрія0 comments

Залишити коментар