close x

Парк Олександрія в Білій Церкві

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

У вихідний день багато городян вважають за краще усамітнитися від міської суєти. У України в місті Біла Церква, в годині їзди від Києва, розташувався прекрасний парк «Олександрія».

Парк Олександрія

Це прекрасне місце для відпочинку і цікавої прогулянки, яка захопить вас на цілий день і проведе не просто по алеях з величних вікових дерев, великих галявин і мальовничих ставочків, а ще й занурить в атмосферу 18го століття, показавши безліч архітектурних спадків тієї епохи.

Парк Олександрія. Ландшафти

У даній статті пропонуємо вам корисні практичні матеріали та поради, як організувати поїздку вихідного дня в парк «Олександрія». Докладаємо фотографії і необхідні коментарі, щоб ви змогли отримати досить повне уявлення про парк.

Парк Олександрія – трохи історії

Дендропарк «Олександрія» – один із найдавніших і найцікавіших пам’яток садово-паркового мистецтва України кінця 18го століття. У 1774 році графу Ксаверію Браницькому за придушення повстання було пожалуване королем Речі Посполитої, під владою якої тоді була Україна, маєток з містами Біла Церква і Ставище.
Парк Олександрія в Білій Церкві
[ad#kvadrat]Деякий час по тому Браницький одружується на Олександрі Василівні Енгельгардт, племінниці князя Г. Потьомкіна. І незабаром Олександра вирішує розбити в своєму маєтку в вишуканий парк, за образом і подобою дивовижних парків під Санкт-Петербургом. Так, в 1784-1786 було розпочато будівництво, яке активно тривало аж до скасування кріпосного права в 1861 році.

Парк Олександрія. Ландшафти

Повну історію парку з ілюстраціями ви зможете прочитати в брошурах, які продаються на вході (приблизно 10 грн.).

Парк Олександрія – як дістатися

Знаходиться парк Олександрія у місті Біла Церква (Київська обл., 70 км. На південь від Києва). З Києва маршрутки ходять від станції метро Либідська (тут черги найменші), метро Вокзальна (тепер відправляються з невеликою автостанції); також посадка здійснюється від Палацу Україна і від торгово-розважального центру “Магеллан”. Вартість – 20 грн., Час в дорозі – близько 1 години.

Парк Олександрія. Ландшафти

Між Києвом і Білою Церквою є також залізничне сполучення. Наприклад, виїхати з Білої Церкви до Києва електричками можна було на 18-45 вечора, але довелося б почекати 15 хвилин і зробити пересадку у Фастові. При цьому загальна вартість квитка вийшла б 8-10 грн.

Парк Олександрія. Лебеді

Діставшись до Білої Церкви, не важко буде доїхати і до парку Александрія. Ви можете на маршрутці з Києва вийти на зупинках «площа Свободи» або «Ринок» і під’їхати кілька зупинок вже міським транспортом.

Парк Олександрія – ціни

Ціна вхідного квитка на дорослого – 6 грн. За фото-і відеозйомку грошей не беруть. Посібник “парк Олександрія” з зручним описом історії, фотографіями і картою коштує 10 грн. Настійно рекомендуємо придбати, тоді прогулянка по парку буде схожа на квест, в якому вам цікаво буде орієнтуватися, де ви в даний момент знаходитеся, які цікаві пам’ятки ще варто подивитися і т.д.

Парк Олександрія. Статуї

Останнім часом парк Олександрія здорово облагородився. Всі прибрано і доглянуто, хоча і без зайвого шику. Попити чай / каву і купити солодощів ви зможете всього лише в одному місці – в будівлі музею (див. на карті № 20). У цьому плані не дуже зручно, якщо ви звикли до сервісу. На території парку зустрічаються парочка туалетів.

Парк Олександрія. Озеро

Найголовніше, що парк Олександрія виглядає як доглянутий, немає сміття і можна відпочити на славу від галасливих міст.

Парк Олександрія – план-схема

Схема парку Олександрія

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар