close x

Червоний пляж Паньцзінь – північно-східний Китай

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Червоний пляж Паньцзінь (Panjin Red Beach) – одна з найбільш колоритних природних пам’яток Китаю. Розташований в провінції Ляонін, він позиціонується китайцями як друга за величиною в світі заболочена територія, ретельно збережена в первозданному вигляді людиною. Червоний пляж став порятунком для цілого покоління китайців, що зазнали голод в 60-ті роки минулого століття: тут можна було полювати на тварин і риб, збирати коріння, стебла і насіння рослин, змішуючи з кукурудзяним борошном.

Чому пляж Червоний

Пісок – це перше, що спадає на думку, коли ми говоримо про пляжі, але на Червоному пляжі, розташованому недалеко від міста Паньцзінь на північному сході Китаю, ви не знайдете жодної піщинки. По суті це зовсім і не пляж, а назва походить завдяки траві сведа (Suaeda prostrata), що виростає на морських узбережжях і берегах засолених водоймищ. Сведа починає рости в квітні, залишаючись зеленою, але восени набуває насичений червоний колір. Тому, щоб побачити фантастичний червоний килим, що тягнеться на багато кілометрів, потрібно приїжджати восени, у вересні або жовтні.

Червоний пляж Паньцзінь північно-східний Китай

Місце, відкрите для відвідування туристами, є лише малою частиною величезного заповідника Шуантай-Хекоу, що займає 600 тисяч гектар. Безкраї червоні поля розташовуються в тростинному болоті з унікальною екосистемою. Заповідник є основним місцем відпочинку для перелітних птахів, що прямують зі Східної Європи та Азії в Австралію. Щороку через цей заповідник пролітає 250 видів птахів, з яких 20 видів занесені до Червоної книги.

Ґрунт на Червоному пляжі глинистий та вологий, тому для зручності туристів по червоним пляжам прокладені дерев’яні настили на високих ніжках і оглядові майданчики.

Червоний пляж Паньцзінь північно-східний Китай

Як дістатися

За відправну точку до Червоного пляжу є місто Паньцзінь, до якого найзручніше добиратися з Пекіна на нічному поїзді. Або ж можна почати свою подорож з Шеньяна, доїхавши до Паньцзінь на швидкісному поїзді, час в дорозі складе 1,5 години.

До самого Червоного пляжу на громадському транспорті дістатися не так просто. Річ у тому, що він поділений на дві зони, в кожну з яких потрібен свій квиток. Відстань між цими зонами дуже велика. Автобус вас довезе тільки до входу в парк, але і від входу до червоного пляжу відстань значна, пішки пройти нереально. Швидше за все, вам запропонують свої послуги приватники на тук-туках, але і вони там бувають не завжди.

Найпростіший спосіб подивитися на Червоний пляж – це взяти в одноденний тур в місцевих турагентствах Паньцзінь або Шеньяна. Можна орендувати таксі на день, за проїзд таксі в парк грошей не беруть, і водій покаже вам наймальовничіші місця.

Червоний пляж Паньцзінь північно-східний Китай

Як пересуватися по парку

Парк Червоний пляж складається з двох зон:

  1. Галерея була відкрита у 2015 році, всі оглядові ділянки розташовані уздовж однієї дороги, безліч довгих мостів, є ділянки просто з морем або з рисовими полями.
  2. Дельта річки Ляохе – тут, крім червоних полів можна побачити інші пейзажі, є ділянки, зарослі очеретом, які виглядають, як зелено-золоте море, що переливається хвилями під вітром.

Вартість вхідного квитка в кожну зону – 80 юанів. Для відвідування обох зон досить одного дня.
Червоний пляж Паньцзінь північно-східний Китай

Китай0 comments

Залишити коментар