close x

Долина Троянд в Болгарії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Долина Троянд – це місцевість в Болгарії, яка знаходиться біля міста Казанлик, у самого підніжжя гір Стара-Планіна. Таку романтичну назву долина отримала від того, що на її території, ось вже триста років поспіль, немов ароматний живий килим, розпускаються тисячі прекрасних троянд. І тому щороку сюди, щоб побачити на власні очі це чарівне дійство, з усіх кінців світу з’їжджається безліч туристів.

Долина Троянд в Болгарії

Історія Долини Троянд

Тут дуже сонячні місця, багато теплих днів і коротка м’яка зима. Колись у цій прекрасній долині троянди в такій незвичайній кількості не росли. До сімнадцятого століття Казанлик був невеликим турецьким селом, яке нічим особливим не відрізнялось від інших. Стояло воно серед густих садів і виноградників, а роздольні поля в окрузі влітку ставали володіннями польових квітів.

Але одного разу турки привезли в село тисячі живців троянд і висадили їх у долині, яка стала згодом і колискою, і домом цих надзвичайно красивих квітів. Вони прижилися, розпустилися, заполонили підніжжя Стара-Планина, і вийшло диво. Звичайнісіньке диво, рівних якому в світі немає.

Долина Троянд в Болгарії

З тих пір кожен травень поля в околицях Казанлика, немов тріумфуючи життя і урочисто вітаючи наступ річної благодаті, покриваються пишними запашними суцвіттями. Видовище виникає просто приголомшливе. Воно заворожує і п’янить, змушуючи забути про все на світі. Це царство троянд хочеться оспівати в поемах і закарбувати в полотнах.

Втім, не такими вже закінченими романтиками були турки, і не заради однієї краси доставили вони в Кагарлик ці ніжні чарівні квіти. Мабуть, навіть навпаки, цілі тут були цілком раціональні. Долина стала свого роду фабрикою з виробництва ефірного рожевого масла, яке на сьогоднішній день є одним з кращих рожевих масел в світі. Тут знаходяться розоварні, що виготовляють сировину і для дорогих парфумів, і для добавок в лікарські препарати та харчові продукти.

Збір троянд

Щоб отримати 1 кг рожевого масла, потрібно зібрати не менше трьох тонн пелюстокЗбір пелюсток троянд відбувається рано вранці, коли сонце ще тільки починає сходити, і крапельки роси, не встигнувши просохнути, прикрашають ці пелюстки сріблястими павутинками. Ніжні пальці складальниць обережно укладають безцінний урожай у великі кошики і відправляють його в розоварні, де і здійснюється процес переробки. Він досить складний і копіткий: спочатку з пелюсток отримують рожеву воду, а потім з її поверхні знімають плівку, і яка є знаменитим рожевим маслом. Разом, для того щоб отримати близько одного кілограма такого масла, потрібно зібрати не менше трьох тонн пелюсток.

ФестивальТроянд

На сьогоднішній день Болгарія – один з найбільших світових виробників рожевого масла. Від того нерідко і називають її «Країною троянд». Роза – один із символів Болгарії, що часто зустрічається на національних вишивках і є атрибутом більшості місцевих обрядів.

Тому і до Долини Троянд Болгарії, основного постачальнику цього дорогоцінного продукту, у болгар ставлення особливе. Про неї ходять легенди, їй присвячуються вірші, з нею пов’язана віра у виконання бажань. Долину Троянд з гордістю демонструють гостям, для яких під час цвітіння цих королев, в період з травня по липень, щорічно влаштовуються помпезні свята, – Фестивалі Троянд.

На Фестивалі Троянд в Україні організовують спеціальні тури. Зокрема, дивіться всі тури Болгария из Днепропетровска.

Фетиваль Троянд в Болгарії

Вперше такий фестиваль проводився в 1903 році, а зараз він придбав масштабність і виріс до національного рівня. Фестиваль Троянд проходить в Казанлиці і Карлово. Вулиці цих містечок на час свята стають яскравими і жвавими. Повсюдно влаштовуються всілякі виставки, проходять концерти, звучить музика і все це – в квітах, в квітах, в квітах… Найголовніша ж подія фестивалю – вибір Королеви Троянд. В цей день по місту проходить карнавал, в якому беруть участь артисти, одягнені в одяг міфологічних героїв. І сама гідна дівчина свята отримує титул Королеви.

Троянди

Збір троянд

Фетиваль Троянд в Болгарії

Троянди

На це грандіозне свято краси з’їжджаються знамениті письменники, поети, художники, актори. Збирає він і безліч глядачів, бажаючих і отримати задоволення від настільки чудового видовища, і просто відпочити від щоденних турбот. Можливостей для відпочинку в Долині Троянд достатньо. Можна відправитися в гості до цих дивовижних квітів, відвідати розоварні і Музей Троянд, випробувавши попутно чудові рожеві лікери. А можна і поїхати на одну з екскурсій по місцевих визначних пам’ятках, до Казанликськой гробниці, залишків древніх храмів і експозиції Шипки. Одним словом, кожен з туристів обирає те, що йому більше до душі. І програми турів в Долину Троянд розраховані на будь-який вибір, будь то просто ознайомчі прогулянки, будь то подорожі з якою-небудь певною метою. Долина Троянд привітно зустрічає всіх.

Долина Троянд в Болгарії

Болгарія0 comments

Залишити коментар