close x

Самарійська ущелина на Криті, Греція

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Самар’я або самарійська ущелина є однією з головних визначних пам’яток острова Крит (Греція). Кожен турист, який відвідує острів, або вже чув, або скоро почує про цю красиву «ущелину Самарії».

Самарійська ущелина

Ущелина Самарія довжиною 18 км вважається найдовшою в Європі. Довжина маршруту – 14 км, перепад висот – 1450 м. Ширина ущелини – від 150 до 3 метрів в самому вузькому місці, званому “залізні ворота”.

Для захисту рідкісних тварин і рослин це місце оголошено заповідником. Це єдине місце на Криті, де все ще мешкає критський гірський козел крі-крі. В ущелині заборонено розбиття наметів, розведення багать і збір квітів. По всій ущелині можна зустріти охоронців і місцевих жителів на мулах, які за невелику плату можуть Вас підвезти.

Біля входу в ущелину всім видають вхідні квитки, які збирають біля виходу і таким чином контролюється, чи всі туристи покинули ущелину.
Взимку це місце закрито і тільки з травня по кінець жовтня влада дає добро на відвідини. Весь маршрут займає 7-8 годин. Рекомендується зручне взуття, невеликий запас продуктів. Про воду можна не турбуватися, тому що на протязі всієї ущелини зустрічаються джерельні струмочки з джерельною водою.

Из континентальной Греции ехать к ущелью достаточно далеко, для этого лучше посетить с туром сам остров Крит. Недорогие туры от 410 евро на Крит смотрите по ссылке отдых в Греции цены.

Самарійська ущелина

Маршрут починається в містечку Ксілоскало – кінцевій зупинці рейсового автобуса з Хані – вузькою стежкою з дерев’яними поручнями, що полегшують спуск, і триває 4 км, на протязі яких Вас супроводжує хаос з високих дерев, струмків і кам’яних брил, що лежать на шляху.

Самарійська ущелина

Десь через 30 хвилин Ви підійдете до каплиці Агіа Ніколаос, після якої стежка йде вгору для обходу величезних кам’яних брил, а далі розширюється і знову йде вздовж струмка. Тут у середині ущелини знаходиться село Самарія, жителі якої були відселені при оголошенні ущелини заповідником. Завдяки своїм джерелам ця село служить прекрасним місцем відпочинку на середині шляху.

Самарійська ущелина

Далі стежка йде повз каплиці Святої Марії, на ім’я якої назване село і ущелину, під збіжними крутими скелями. Після проходження “залізних воріт” вдалині вже можна побачити море. Ущелина поступово розширюється і на шляху зустрічається ще одне кинуте село. Приблизно через кілометр Ви вийдете до моря у мальовничому селі Агія Румелі, від якого на катері допливете до Хору Сфакіона.

Самарійська ущелина

З цього ж селища існує “ледачий маршрут” до ущелини: на кораблику до Агія Румелі, далі пішки вгору до “залізних воріт”. З зупинками виходить години 3-4.
Відпочиваючим для самостійного відвідування ущелини по повному маршруту (якщо в готелі не набереться достатньої кількості бажаючих на екскурсію) треба встати дуже рано і першим автобусом доїхати до Хані, де пересісти на автобус до Ксілоскало. І не забути, що останній катер з Агія Румелі до Хору Сфакіона відправляється близько п’ятої вечора.

Самарійська ущелина

Самарійська ущелина

Карта мандрівки по самарійській ущелині

Самарійська ущелина

Греція0 comments

Залишити коментар