close x

Озеро Сіху в Китаї

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Розповідь про китайське місто Ханчжоу неможливо почати з чогось іншого. Дорогоцінна перлина, краса і гордість Ханчжоу і найзнаменитіше озеро в Китаї – чудове озеро Сіху.
Ханчжоу немислимий без Сіху, це легендарне озеро, поза всяким сумнівом – душа і серце міста, предмет щирої любові городян і захоплення приїжджих.

Озеро Сіху

Озеро Сіху розташоване в західній частині Ханчжоу. Інша його назва – Західне озеро. Загальна площа садово-паркового пейзажного комплексу Сіху – 60,8 кв. км. За останні роки місто Ханчжоу зробило чудо – повернуло озеру його колишній вигляд. Роботи з реконструкції та будівництва паркової інфраструктури навколо озера були завершені до Дня утворення КНР – 1 жовтня 2003 року. На відміну від безлічі міських парків в Китаї, зона відпочинку навколо Сіху знаходиться в повному розпорядженні жителів Ханчжоу – тут не потрібно купувати вхідний квиток. Уряд КНР подало в ЮНЕСКО заявку про включення пейзажної зони Сіху в Список всесвітньої природної та культурної спадщини.

Китайська споруда

За легендою, водоймище утворилось з перлини, яку впустили на землю Фенікс і Дракон. З трьох сторін Сіху оточують лісисті гори. В ясні місячні ночі, відбиваючись у озерної гладі, вони створюють неповторне видовище. На берегах, водах і островах озера знаходяться десятки мальовничих місць, багато з яких мають поетичні назви, такі, як “Осінній місяць над озером”, “Пагорб самоти” або “Золоті рибки в Квітковій гавані”.

Озеро навесні

Багатьом відома китайська приказка «На небі є рай, а на землі – Сучжоу і Ханчжоу». Тільки побувавши в Ханчжоу на озері Сіху і побачивши його пишність своїми очима, можна зрозуміти справжній сенс цього виразу.

Озеро Сіху, маленька заводь

Якщо ви будете коли-небудь в китайському місті Ханчжоу, то ви повинні обов’язково відвідати озеро Сіху. Вражає ця природна пам’ятка провінції Чжецзян. Це озеро оспівано у віршах. А колись губернатори доклали багато сил, щоб надати цьому водоймищу ще більше зачарування.
Зараз Західне озеро є центром зеленого туризму в Китаї, куди прагнуть сотні туристів. Оточене з трьох боків горами воно стало природним водним парком для міста. За сторіччя свого існування берега водойми вкрилися зеленим килимом дерев, куди органічно вписалися пагоди і храми. Навколо озера розташувалися сквери і парки, в яких пахнуть різні квіти.

Озеро Сіху. Мостик над водою

Щоб пізнати всю красу озера Сіху, варто провести на ньому майже добу. Тільки так можна побачити всю його природну красу. Піднімаючись вранці за горами, сонце забарвлює води озера в рожевий колір. А вдень тиха заводь стає смарагдового кольору від великої кількості зелені на берегах. А який вид відкривається при повному місяці!

Китай0 comments

Залишити коментар