close x

Скалатцький замок – Тернопіль

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Україна є спадкоємицею багатьох культурних цінностей і пам’ятників архітектури. Особливо слід звернути увагу на Тернопільську область, де зосередилися дивовижні замки України. На жаль, якщо для Європейських країн їх наявність є приводом для гордості, то у нас «тягарем». В цей час більшість історичних об’єктів знаходиться в занепаді, жалюгідному стані. Незважаючи на це в східній частині Підволочиського району, в місті Скалат, зберігся дійсно унікальний замок, куди поїхати обов’язково захочеться.

Про замок

Завершення будівництва даної споруди датується 1630 роком. Його засновником був польський шляхтич – Кшиштоф Віхровській. По периметру замку розміщено чотири вежі, що призначалися для його захисту від набігів розбушованого місцевого населення, які були незадоволені владою. Незважаючи на те, що оборонні споруди збереглися в практично незайманому вигляді, решта архітектури, включаючи і стіни висотою до 6 метрів, були відновлені. Вхід в Скалатський замок проходить через величезні ворота, які зазвичай відкриваються під час проведення екскурсій. Деяким туристам, за допомогою об’їзних шляхів, різних «лазівок», вдається пробратися на територію абсолютно безкоштовно в будь-який зручний час.

Скалатцький замок

Усередині Вас вразять спокійно розгулюючі по території індики та гуси. Фактично пам’ятка є одночасно і музеєм, і пасовищем для худоби і птиці. З протилежного боку веж розташовуються окремі входи, що ведуть у льох. Як запевняють місцеві жителі, до кожного такого спорудження були прокладені окремі підземні ходи, які нині засипані землею. В Скалатцькому замку обов’язково варто побувати на унікальних кутових вежах, що піднімаються над всім комплексом.

Скалатцький замок

Виглядають вони неймовірно привабливо і, як відзначають багато туристів, романтично. Шатрові дахи, високий цоколь, пояси машикулей, бійниці, підвали, підземні ходи є популярними місцями, за якими проводяться екскурсії. Цікавими були і залишилися фрагменти стін, які знаходяться на реставрації. Окремо варто зупинитися на перегляді останків старовинного барокового палацу і господарських будівель, зведених в 17 столітті. Має сенс відвідати оборонний рів, який перебуває в північно – східній частині замку. Примітно, що через нього в 2013 році був побудований дерев’яний міст і ворота.

Скалатцький замок

Також відносно недавно, в кінці 90-х збудували костел. Він є точною копією попередника, зведеного на початку 20 століття при фінансуванні Моріца фон Ростоцького, під опікою якого й перебував Скалатський замок. Скалатський замок знаходиться в центральній частині досить старого містечка, який залучає до себе увагу великої кількості туристів. Перше, на що заворожує – величні вежі замку в чотири яруси. Об’єкт тривалий час був магнатською резиденцією, повноцінною фортецею. Спорудження виділяється серед інших аналогічних пам’яток високими стінами, водяним ровом, земляними насипами.

Як доїхати

Об’єкт знаходиться в місті Скалат, по вулиці Тернопільська 5. Якщо їхати з Києва орієнтуватися треба на Хмельницький, Тернопіль. Дістатися можна як рейсовими автобусами, маршрутними транспортними засобами, так і за допомогою залізної дороги. Оскільки замок знаходиться безпосередньо в населеному пункті, шукати додаткові варіанти під’їзних шляхів не доведеться. Щодо швидкості, в межах 3-4 годин реально під’їхати до історичного місця і автомобільним транспортом.

Скалатцький замок

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар