close x

Цікава Україна. Фортеця в Судаку

Розкажіть друзям:
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

За прекрасними пляжами Судакської бухти, на що обривається до моря конусоподібної скелі розташувалася велична фортеця, яка до сьогоднішнього дня нагадує сучасникам про колишню могутність міста Сугдея (з давньоіранського – «чистий», «святий»).
Генуезьська фортеця

З початку III ст. н.е. Судак представляв собою невелике поселення з пристанню і укріплювальними стінами. В кінці другій половині XII століття тут вирішили грунтовно влаштуватися генуезці, і щоб 110 років жити безтурботно і заможно, в період з 1371 по 1469 рр.. вони зводять велику оборонну споруду у вигляді могутньої цитаделі з комплексом Головних воріт, вежами та підйомним мостом через рів.
Генуезьська фортеця

Над проектом фортеці довгий час працювали генуезькі військові інженери – фортифікатори, які розробили досконалу неприступну цитадель у кращих традиціях західноєвропейського середньовіччя. Два яруси оборони з чотирнадцятьма бойовими баштами, заввишки по 15 метрів, – вражають своєю міццю. Кожна з башт була названа ім’ям правлячих в той час консулів, про що свідчать плити з написами і геральдичною символікою.
Генуезьська фортеця. Стіна

Масивна зовнішня стіна, що представляє нижній ярус, має висоту від 6 до 8 метрів, на ній височіє верхній ярус, який складають вежі, Консульський замок і висока Дозорна башта по центру. Міські будівлі, які знаходилися за такою оборонною спорудою, були в повній безпеці. Але, не дивлячись на це, в місті завжди діяло військове положення, яке суворо контролював комендант фортеці, що не має права навіть вночі покинути гарнізон.
Судак

Один з найцікавіших об’єктів Генуезької фортеці – Консульський замок. Він виглядає, як низка будівель, з яких основною є Головна башта (донжон). Другу вежу, з’єднану товстими стінами з Головною, прикрашає невелика плита з барельєфним зображенням Георгія Побідоносця. Тому й назва башти – Георгіївська.
Генуезьська фортеця.
Замок

У баштах в хорошому стані збереглися сліди життєдіяльності господарів фортеці – тут і каміни, ніші, кам’яні сходи, басейни, цистерни і багато іншого. На території фортеці зберігся древній храм, історія якого досить цікава тим, що в будівлі церкви в залежності від того, хто володів фортецею, служили різні конфесії від православних до мусульман.
Лицарі в Судаку

Сьогодні Генуезька фортеця в Судаку – цитадель романтичних змагань. Щорічно тут проводяться лицарські фестивалі, які скликають всіх любителів історії Середньовіччя. Яскраві театралізовані вистави: штурм фортеці, битви на мечах, поєдинки доблесних лицарів, не залишать нікого байдужим. У турнірах і лицарських забавах можуть взяти участь всі бажаючі.
Вистави в Судаку

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар