close x

Цікава Україна. Фортеця в Судаку

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

За прекрасними пляжами Судакської бухти, на що обривається до моря конусоподібної скелі розташувалася велична фортеця, яка до сьогоднішнього дня нагадує сучасникам про колишню могутність міста Сугдея (з давньоіранського – «чистий», «святий»).
Генуезьська фортеця

З початку III ст. н.е. Судак представляв собою невелике поселення з пристанню і укріплювальними стінами. В кінці другій половині XII століття тут вирішили грунтовно влаштуватися генуезці, і щоб 110 років жити безтурботно і заможно, в період з 1371 по 1469 рр.. вони зводять велику оборонну споруду у вигляді могутньої цитаделі з комплексом Головних воріт, вежами та підйомним мостом через рів.
Генуезьська фортеця

Над проектом фортеці довгий час працювали генуезькі військові інженери – фортифікатори, які розробили досконалу неприступну цитадель у кращих традиціях західноєвропейського середньовіччя. Два яруси оборони з чотирнадцятьма бойовими баштами, заввишки по 15 метрів, – вражають своєю міццю. Кожна з башт була названа ім’ям правлячих в той час консулів, про що свідчать плити з написами і геральдичною символікою.
Генуезьська фортеця. Стіна

Масивна зовнішня стіна, що представляє нижній ярус, має висоту від 6 до 8 метрів, на ній височіє верхній ярус, який складають вежі, Консульський замок і висока Дозорна башта по центру. Міські будівлі, які знаходилися за такою оборонною спорудою, були в повній безпеці. Але, не дивлячись на це, в місті завжди діяло військове положення, яке суворо контролював комендант фортеці, що не має права навіть вночі покинути гарнізон.
Судак

Один з найцікавіших об’єктів Генуезької фортеці – Консульський замок. Він виглядає, як низка будівель, з яких основною є Головна башта (донжон). Другу вежу, з’єднану товстими стінами з Головною, прикрашає невелика плита з барельєфним зображенням Георгія Побідоносця. Тому й назва башти – Георгіївська.
Генуезьська фортеця.
Замок

У баштах в хорошому стані збереглися сліди життєдіяльності господарів фортеці – тут і каміни, ніші, кам’яні сходи, басейни, цистерни і багато іншого. На території фортеці зберігся древній храм, історія якого досить цікава тим, що в будівлі церкви в залежності від того, хто володів фортецею, служили різні конфесії від православних до мусульман.
Лицарі в Судаку

Сьогодні Генуезька фортеця в Судаку – цитадель романтичних змагань. Щорічно тут проводяться лицарські фестивалі, які скликають всіх любителів історії Середньовіччя. Яскраві театралізовані вистави: штурм фортеці, битви на мечах, поєдинки доблесних лицарів, не залишать нікого байдужим. У турнірах і лицарських забавах можуть взяти участь всі бажаючі.
Вистави в Судаку

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар