close x

Символи Будапешту

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Приїхавши до Будапешту вже на самому вокзалі можна зрозуміти, що ми приїхали в справжню європейську столицю: з першого погляду потрапляють на очі красива архітектура, гарні дороги і натовп людей.
Будапешт

Почнемо прогулянку з маленької вулички Vécsey utca, яка веде на одну площу – площу Свободи. Це місце епіцентр політичного життя Будапешту. Тут святкуються пам’ятні дати Угорської історії, проходять мітинги. Тут можна побачити цікаві красиві будівлі, що оточують площу. З площі вуличками, схожими на вулиці Риги виходимо на площу Szent István, де і знаходиться Базиліка Святого Іштвана. Вхід в базиліку безкоштовний, тому гріх її не відвідати, тим паче тут знаходиться найбільша реліквія угорців: муміфікована рука (правиця) короля Іштвана Святого.

Базиліка Святого Іштвана

Від базиліки пряма дорога на головний проспект міста – Андраши. На проспекті можна побачити зелені оазиси, будівлі на яких чепляють погляд. Його порівнюють з подібними головними проспектами європейських столиць. Тут кожна будівля це історія, а під проспектом протягнулася перша гілка угорського метро, яке вважається одним із найстаріших в Європі, оскільки побудована вона в 1896 році. Станції залягають не глибоко, а відстань між ними досить маленька. Надземні споруди станцій, так само як і їх прикраса, відсутні. Тому головна пам’ятка для огляду метро – це його історія і вагончики.
головний проспект міста – Андраши
Площу Героїв закінчує проспект Андраши. Над нею підноситься 36 метрова колона. Площа була побудована до 1000-ліття переходу угорців через Карпати. Розробникам проекту було поставлено завдання в скульптурній композиції показати спадкоємність поколінь і вона була виконана на всі сто відсотків. На колоні можна побачити архангела Гаврила, який тримає корону Святого Іштвана та апостольський хрест. Скульптура обіграє легенду, згідно якої архангел Гаврило велів святому Іштвану обернути угорців у християнство, коли з’явився йому уві сні.
Площа Героїв
За площею через міст ми потрапляємо на штучний острів, над яким височіє замок Вайдахуняд. Всі будови замку – копії що вже існують. Вони були побудовані в період із з 1896 по 1908 рік за проектом архітектора Ігнаца Альпара. Спочатку до тисячоліття Угорщини в парку був побудований історичний павільйон де з дерева, фанери і пап’є-маше були створені будівлі з елементами 21 знаменитого спорудження Угорщини. Зараз в приміщеннях замку розташовується сільськогосподарський музей. Тут розміщені експозиції про історію розвитку сільського господарства Угорщини з давніх часів і до наших днів.
Замок Вайдахуняд Будапешт
На території є ще один цікавий експонат – скульптура Анонімуса, ченця який написав в 1204 році перше оповідання про історію угорець. Також ця скульптура відома тим, що по студентському повір’ю, якщо потримати за перо, то можна отримати частинку геніальності ченця.

скульптура ченця Анонімуса

Європа0 comments

Залишити коментар