close x

Термальні джерела Памуккале, Туреччина

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Памуккале – одне з тих місць в Туреччині, яке змусить вас зовсім по-іншому поглянути на цю країну, що стала, мабуть, найбільш популярним об’єктом для наших туристів.

Тут немає пляжів і дешевих ринків, зате на території поблизу одного маловідомого широким масам міста розташовані одразу два найцікавіших місця, які однозначно варто відвідати.

термальні джерела Памуккале, Турція

Власне Памуккале – це термальні джерела, які без зайвої скромності можна назвати геологічним дивом світу. Температура води тут досягає позначки 40 градусів, а повітря навколо ключів – 35 градусів, так що при виході з води ви відчуєте дуже сильний і різкий холод по тілу.

термальні джерела Памуккале, Турція

[ad#box]У перекладі на українську назва Памуккале означає “Бавовняна фортеця”. Таку назву джерела отримали за свій білосніжний відтінок. Пояснюється це незвичайне явище просто: гаряча вода, тисячоліттями що випливає з джерела, трансформувала оточуючий її гірський ланцюг в терасу, а насиченість води вапняком надала кам’яним породам білого кольору. Тепер ці гарячі води перетікають з одних кам’яних берегів в інші. Все це формує в тому місці неповторну унікальну скелясту композицію.

термальні джерела Памуккале, Турція

Вже більше двох десятків років Памуккале входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. По-сусідству з природними терасами були вириті штучні басейни, однак, з часом їх теж укрив вапняк, і тепер ті басейни важко відрізнити від природніх утвореннь. Відвідувачам Памуккале буде запропоновано пройтися без взуття невеликими стежками посеред цієї невимовної краси гірських терас і басейнів з водою.

Дійсно, невпинна робота горючих джерел призвела до утворення дивовижних відкладень вапняного туфу яскраво білого кольору, які терасами спускаються по схилу пагорба. Сліпучо білі тераси виникли як результат накопичення солей та кальцію. Ці місця були курортними з античних часів.
Пейзаж Памуккале, воістину, фантастичний. Ходити по терасах можна лише босоніж. А вода там просто крижана. Ну де ще можна сфотографуватися в купальнику на тлі снігових схилів! Тутешні мінеральні води, температура яких сягає 36 градусів, використовуються для лікування різноманітних захворювань.
Лікувалися тут ще древні греки. Лікування проходять шляхом прийому термальних ванн, грязьових ванн або пиття мінеральної води, у поєднанні з іншими методами лікування. Вода в Памуккале, насичена кальцієм є джерелом лікувальних властивостей. Вона також допоможе вам помолодіти мінімум на кілька років.
Легенди говорять, що в місцевостях Паммукале знаходиться вхід в царство Аїда.
Турки, що пристрасно захоплюються природними чудами, закохані в цей куточок. Довкола повно прилавків з сувенірами, атмосфера завжди святкова.

термальні джерела Памуккале, Турція

Прогулянка – не єдине, що запропонують вам в Памуккале. Головне достоїнство місцевих вод – їх лікувальні і омолоджуючі властивості. Цим вони зобов’язані високому вмісту кальцію. Лікування являє собою прийом гарячих термальних і грязьових ванн, а також вживання мінеральної води всередину. Такі процедури відмінно поєднуються з іншими більш традиційними засобами лікування.

термальні джерела Памуккале, Турція

Так як ваннами Памуккале користувалися ще стародавні греки та їхні друзі – з упевненістю можна говорити, що вже протягом другого тисячоліття ці джерела успішно борються із захворюваннями травлення, серцево-судинної та нервової систем, а також з ревматизмом і рахітом.

термальні джерела Памуккале, Турція

Якщо ви подумали, що нічим більше ця місцевість вас не зможе здивувати, то ви помиляєтеся. Досить переміститися на сусіднє плато, де ви виявите руїни античного міста під назвою Гієраполі.

термальні джерела Памуккале, Турція

Місто кануло у Лету не так вже й давно за історичними мірками. Це сталося в середині XVI сторіччя через сильний землетрус. Але, тим не менш, тут є на що подивитися. Басейн Клеопатри – туристичний центр міста. Тут ви можете прийняти мінеральну ванну, оглядаючи руїни античності. У давнину на цьому місці стояли римські лазні. Така ванна серед повалених колон і напівзруйнованих стін позбавить вас від подагри і захворювань серця.

термальні джерела Памуккале, Турція

Незабутнє враження залишиться у вас від прогулянки по основних міських визначних пам’ятках. Наприклад, давньогрецький театр – одна з найбільших в Туреччині споруд подібного роду (місткість – 15 тис. осіб). Театр дуже добре зберігся, особливо унікальний мармуровий рельєф на самій сцені. Ієрапольський некрополь, храм Аполону, залишки давньої міської стіни і безліч інших пам’яток старовини ніби повернуть вас у славне минуле міста, у славне минуле Римської імперії.

термальні джерела Памуккале, Турція

Гієраполі і Памуккале розташовані зовсім неподалік одне від одного. Усього лише у двох десятках кілометрах від міста Денізлі. Вони об’єднані в єдиний туристичний комплекс Гієраполі-Памуккале, який стане для будь-якого туриста цінних відкриттям, а також перевіреною сторіччями лікарнею.

Фото Памуккале, Турція

Памуккале

Памуккале

Турція0 comments

Залишити коментар