close x

Кемпінги в Україні: пережиток «дикого» відпочинку, чи сучасна зона комфорту?

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Ще до того як вдарила криза і туристи пересіли з літаків на автомобілі та автобуси, виникла проблема облаштування справжніх кемпінгів в Україні. І це треба було робити з нуля та спираючись на європейський досвід, бо ті залишки, що дісталися у спадок від радянської туристично-кемпінгової минувшини, повноцінними майданчиками для відпочинку назвати ніяк не можна, хоч деякі з них на свій час були дуже навіть пристойними.

Автокемпінг Дружба в Херсонській області

Автокемпінг “Дружба” в Херсонській області

Нині в Україні, за словами експертів, налічується не більше десятка облаштованих кемпінгів, все інше, що гордо носить цю назву – не більше, ніж майданчики для стоянки автомобілів, які, на жаль, не можуть забезпечити автотуриста навіть елементарними умовами проживання.

Що таке повноцінний кемпінг?

Деякий час тому кемпінги не мали жодної популярності, а автомандрівники навіть обурювалися, з якого це дива вони мають платити за стоянку, якщо є можливість зупинитися де завгодно й організувати ночівлю, розбивши намет. У багатьох поняття кемпінгу досі асоціюється з так званим «диким» туризмом – на природі без належних умов.

Сучасні кемпінги потроху ламають сталі стереотипи, пропонуючи караванерам та кемперам:

  • безпеку;
  • паркування;
  • комфорт;
  • варіанти вибору місця проживання (літній бунгало, всесезонний будинок, намет, своє власне «житло» – причіпний будиночок на колесах чи кемпер на основі мікроавтобуса).

Кемпінг – це спеціально відведена огороджена територія, що охороняється. Заїжджаючи сюди, можна розраховувати на доступ до елементарних благ цивілізації: душу, загальної кухні, електроструму.
Оселяючись у літньому будиночку, капітальній споруді чи розраховуючи на місце для намету, турист не лише платить різну суму, а й отримує місце тимчасового проживання на різних умовах: подорожучи з наметом, не переймаються питанням бронювання – на території кемпінгу, як правило, завжди можна знайти куточок для того, щоб поставити тимчасове житло. А коли ви розраховуєте на будиночок, то бронювання обов’язкове.

Ще один нюанс: в Україні навіть найнеоблаштованішу територію можуть назвати кемпінгом і дерти за стоянку чималі гроші. Треба вчитися відрізняти справжню зону комфорту від зони чийогось заробітку на рівному місці. Власне, кожен автотурист має право на справжній відпочинок, як і право вибору кемпінгу.
Дорогі кемпінги, крім найнеобхіднішого, можуть запропонувати туристам ще й послуги торгових точок, ресторанів, басейни, дитячі майданчики. Будьте готові до того, що деякий сервіс треба оплачувати окремо.
Середня ж ціна стандартного (без витребеньок) українського кемпінгу – 80-200 грн. за добу.

Караван

Де ж вони, ці кемпінги?

У різних куточках України, де розташовані найпопулярніші курортні зони, можна натрапити й на доволі пристойні кемпінги, що повністю виправдовують свою назву та сутність.

Кемпінг «Пролісок», Київ, Святошинський район, в межі міста. Сучасний газифікований кемпінг, є телебачення, інтернет. Функціонує ресторан та продуктові магазини. Комфортабельна кімната відпочинку, водопостачання та каналізація для авто будиночків. Дозволений ввіз собак. Для тварин передбачене місце вигулу й душ.

Одеська область

«Кльове місце» – готель, наметове містечко. Розташування – в районі курорту Затока, на смужці суші між Чорним морем та Дністровськм лиманом. Номери – стандарт та люкс. Водопостачання, телебачення, холодильники, кондиціонери. Територія наметового містечка чиста, в наявності літній душ, туалет, автостоянка. Працює літнє кафе, де можна замовити комплексні обіди чи насолодитися прохолодними напоями.

Карпати

Кемпінг «Над водоспадом» у Шешорах. Ця місцина – найтепліша та наймальовничіша в українських Карпатах, входить до складу національного парку «Гуцульщина».
Кемпінг розташований вздовж гірської річки у точці спадання води. Територія озеленена, освітлюється вночі. Проживання у наметах на 2-8 чоловік. Можливе використання телевізорів, розкладних столиків та стільців за додаткову плату. Мангали – біля кожного намету, у душі наявна гаряча вода.
Є спортивні та дитячі майданчики. Усі цінні речі можна здати на зберігання адміністратору. Розваги – риболовля, збирання грибів та ягід, екскурсії у гори.

Туристична сфера0 comments

Залишити коментар