close x

Музей вікінгів в Норвегії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] У VIII-XI ст вікінги були кращими і досвідченими європейськими мореплавцями, що здійснювали походи не тільки по північних територіях, а й доходили до узбережжя Африки, Єгипту. Більшість з них були вільними селянами датського, шведського та норвезького походження. Датських і норвезьких вікінгів називали часто норманнами.

Легендарні вікінги

Слово “вікінг” перекладається з норвезької як “людина з фьорду”. Спочатку так називали розбійників, які ховалися в затишних затоках або бухтах і нападали на судна неподалік від берегу.

Існувало декілька причин, по яких вікінги здійснювали далекі морські походи. Крім збагачення шляхом грабунків, вікінги були зацікавлені в пошуку нових земель для переселення зі Скандинавського півострова, де не вистачало придатних для обробки угідь.

Свої поселення вікінги зводили в глибині фіордів або в інших захищених місцях поблизу моря. У їхніх помешканнях із брусів або обмазаної глиною плетеної лози була лише одна кімната. Будинки заможних вікінгів мали прямокутну форму. Вони були настільки великими, що в них розміщувалася безліч родичів. У центрі житлової кімнати розташовувалось вогнище, на якому готували їжу. У цьому ж приміщенні й їли, й спали.

Музей вікінгів

Вікінги були першокласними суднобудівниками. Їх кораблі досконалі для тієї епохи. Вікінги будували як бойові кораблі драккарах, так і торговельні Кнорре. Драккарах були довгими і вузькими, мали високо загнуті ніс і корму. Їх малий осаду дозволяв пересуватися не тільки по морях, але і по річках. Кнорр, призначені для перевезення спорядження, припасів, коней, мали велику ширину і місткість у порівнянні з драккара, а також меншу швидкість.

Музей “Лофотр”

У 1983 р. в селі Борг на Лофотенских островах розпочалися археологічні розкопки, в результаті яких були виявлені руїни житла вікінгів. Це найбільша споруда, побудована вікінгами на території не тільки Норвегії, але і всієї Європи. Немає сумнівів в тому, що це житло вождя. Воно було побудовано в VI ст. і спочатку мало довжину 67 м. Пізніше його розміри збільшилися до 83 м. Ширина будинку становить 9 м.

Музей вікінгів

У цьому будинку в даний час існує Музей вікінгів “Лофотр”, в якому можна поринути в атмосферу тих далеких часів, коли жили знамениті мореплавці. Декілька разів на день тут проводяться оглядові екскурсії, під час яких розповідається про Олафа Твеннумбруні, останнього ватажка вікінгів.

Музей вікінгів

У музеї можна пообідати. Для цього треба заздалегідь подбати про бронювання. Під час обіду екскурсоводи в традиційних костюмах розповідають про епоху вікінгів, а на столі з’являються м’ясо кабана та ягнятина. З 15 червня по 15 серпня в меню присутня м’ясна юшка. Для настояної на травах медовухи використовуються такі ж чаші, якими користувалися справжні вікінги.

Музей вікінгів

Поряд з будинком вождя і сьогодні пасуться коні і вівці, нагадуючи про те, що і у знаменитих розбійників велося господарство.

Кожні півгодини бажаючі можуть відправитися на запряжених кіньми підводах від житла вождя до пристані. Там знаходиться реконструйований корабель ”Лофотр”. Всім охочим надається можливість навчитися гребти або зробити морську прогулянку на кораблях легендарних вікінгів.

Музей вікінгів

Норвегія0 comments

Залишити коментар