close x

Храм Ват Ронг Кхун в Таїланді

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Храм Ват Ронг Кхун (Wat Rong Khun) – це нетрадиційний буддійський храм, що знаходиться в провінції Чіанграй, Таїланд. Серед туристів він більш відомий як “Білий Храм”, і дійсно глянувши на нього можна помітити, що не дарма його так назвали, він сліпить очі своєю білизною і блиском.

Храм Ват Ронг Кхун
Власником цього білого храму, а також і його творцем є відомий тайський художник – Чалермчаю Косітпіпат (Chalermchai Kositpipat). Будівництво храму було розпочато в 1997 році та продовжується досі. Слід зауважити, що Білий храм він будує на власні гроші, які він збирав на протязі 20 років, продаючи свої картини. Грошей від спонсорів він не бере, щоб вони ніяким чином не впливали на його ідеї і не нав’язували свої умови. Природно, що створення такого проекту одній людині не під силу, то ж його задуми втілює ціла бригада, на чолі з головним інженером, яким є брат Чалермчая.

Храм Ват Ронг Кхун

Як говорить сам художник, ніщо та ніхто не перешкодить йому втілити мрію в життя, хіба що сама смерть. Він щиро вірить, що будівництво храму Wat Rong Khun забезпечить йому “вічне життя”. Швидше за все, так і буде, адже доки житимуть його картини і цей храм – цей талановитий художник, а тепер ще й архітектор, буде жити в пам’яті людей.

Храм Ват Ронг Кхун

Білий храм є головною будівлею храмового комплексу, він забарвлений в білий колір і вкритий мозаїкою з дзеркал, що символізує чистоту Будди: за задумом автора храм є символом Раю. Щоб до нього дістатись, потрібно пройти через ворота пекла, по стежці страждань і сумнівів, де з двох сторін стежки тягнуться руки, це до волі моторошне видовище. Потім треба пройти через ікла та вуста Раху (за міфами це демон-змій, що зжирає сонце під час затемнень), далі через міст над ставком, що символізує річку, яка розділяє світи.

Храм Ват Ронг Кхун

Проходячи до храму Wat Rong Khun, по дорозі зустрінуть багато фігур і статуй, дах прикрашають різноманітні тварини, що символізують природні стихії. Те, що знаходитися всередині, вже обростає легендами серед місцевих жителів, бо зайти туди з фототехнікою не вийде: це заборонено, про що свідчать написи перед входом в будівлю.

Храм Ват Ронг Кхун

У будівлі розміщено дві статуї Будди та велике його зображення, протилежна стіна прикрашена розписом самого художника, яка ототожнює одвічну битву між добром і злом. Замість зображень героїв, що борються з демонами, художник вирішив узяти сучасні прояви добра і зла, і покласти їх в буддійському контексті. На цій картині можна побачити сучасних героїв – борців зі злом, таких як Бетмен, Супермен і навіть Кіану Рівз у ролі Нео з Матриці, джедаї з Зоряних воєн, а також різні монстри та роботи; об’єднуються всі ці сюжети демоном Мара, який в буддистської міфології персоніфікує спокусу та послідовно намагається ускладнити пошуки просвітлення Будди. Бічні стіни ще не завершені, але на них можна вже побачити сюжет, коли літак врізається у вежі-близнюки, на іншій стіні вже помітні космічні кораблі та сцена, що зображує подію-катастрофу знищення Землі.

Храм Ват Ронг Кхун

Територія самого храму добре облаштована. Тут знаходиться безліч фонтанчиків, химерних скульптур, серед них багато драконів, що їх дуже люблять в Азії та інших різноманітних міфологічних істот. Біля ставка, в якому плавають гарні рибки, можна побачити скульптури казкових принцес. Кожна скульптура у парку унікальна і несе свій зміст.

Храм Ват Ронг Кхун

Стіни храму та численні скульптури створені з алебастру, пофарбовані в білий колір і інкрустовані дзеркальної мозаїкою, завдяки якій вони виблискують на сонці. Храмовий комплекс розміщений на площі близько трьох гектарів землі. На території комплексу розташовано поки три будівлі: це сам білий храм, картинна галерея, а третя будівля, не менше примітне, ніж Білий храм – вона золотавого кольору, немов королівські палати і є, як не дивно, громадським туалетом. За задумом автора планується побудувати ще шість будівель: монастир, каплицю, павільйон, музей, пагоду, залу для проповідей і кімнату відпочинку.

Храм Ват Ронг Кхун

Для відвідування Wat Rong Khun краще не одягати короткі спідниці, шорти – ноги мають бути прикриті. Якщо ви, з якоїсь причини, все-таки прийшли в храм в забороненому одязі і у вас немає із собою нічого, чим можна прикрити ноги, не біда, вам на вході видадуть широкі брюки та спідниці, щоб прикрити оголені ноги. Вхід в Ват Ронг Кху безкоштовний, але туристи, що відвідали храм, можуть пожертвувати гроші на розвиток або можуть придбати картини Чалермчая Косітпіпата в картинній галереї, але оскільки картини коштовні і не всім по кишені, то в такому випадку можна придбати листівки або сувеніри. Також поруч, біля храмового комплексу, розташовані туристичні крамниці та кафе, де можна перекусити.

Храм Ват Ронг Кхун

В це дивовижне і незвичайне місце, для того щоб подивитися на прекрасне творіння людських рук, з’їжджаються туристи з усіх куточків планети.

Храм Ват Ронг Кхун

Таїланд0 comments

Залишити коментар