close x

Чудова Анталія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Ще за часів могутнього давньогрецького царя Атталі II Анталію вважали чудовим місцем на Землі. Пам’ять про правителя вже давно залишилася в легендах, а місто, заснований ним, за півтора століття до Різдва Христового, відомий на весь світ і понині. Відмінний клімат, дивовижна природа, багаті історичними пам’ятками міста і хороша туристична інфраструктура перетворюють місто в улюблений багатьма курорт на берегах Середземного моря.

Сучасна Анталія – це серце турецької Рив’єри і адміністративний центр однойменної провінції, що знаходиться в безпосередній близькості від аеропорту і нараховує вже майже 2 мільйони жителів. Сюди можна потрапити з будь-якої точки світу як під час «низького», так і під час «високого» сезону, який триває з початку травня по листопад. Анталія цікава як любителям «ледачого» пляжного відпочинку, так і цінителям активних подорожей. Перші часто вибирають Beach Park – прибережну зону відпочинку, яка розтяглася на 1,5 км уздовж моря. Вдень тут можна знайти водні розваги на будь-який смак, а вночі – заглянути на справжню пляжну вечірку. Майже у кожного готелю обладнаний свій пляж з парасольками і шезлонгами. Море в Анталії відрізняється чистотою, а берега регулярно удостоюються почесного «Блакитного прапора».
antalya01
Старий центр міста зберіг в собі пам’ятники всіх періодів його багатої історії. Тут є пам’ятки, які стосуються часів язичницького, християнського і мусульманського панування, оскільки давньоримської, візантійської і османської культур. Історичне ядро, район Калєїчи – це музей під відкритим небом, сплетений з лабіринту старих вулиць. Тут заборонено добудовувати і перебудовувати пам’ятники архітектури, тому більша частина будівель зберегла свій первісний вигляд. З гавані Калєїчи відправляються яхти, які здійснюють морські прогулянки.
Antalya06
Усередині міської межі розташований унікальний водоспад, що впадає в море, – Нижній Дюден – і кілька зелених зон відпочинку, повних тіні в дні літньої спеки, – наприклад, Карааліоглу, Ататюрк і Мермерлі.
Lower-Duden
Тим, кому не до душі просто лежати на березі або ходити по магазинам, можуть зайнятися рафтингом на порогах річок Кепрю і Даламан, відправитися на джип-сафарі, пройти курси дайвінгу або верхової їзди, стрибнути з парашутом або побачити Туреччину з висоти, піднявшись в небо на параплані. У 2018 року Туреччина прийняла близько 40 мільйонів туристів. Майже третина з них вибрали в якості місця для відпочинку Анталію.
antalya-from-a-paraglider1

Історія

Археологічні розкопки в Караінской печері, що розташована в 27 км від сучасного міста, доводять, що перші люди на цій території з’явилися близько 50 тисяч років тому. З 2500 по 1400 рік до н. е. тут правили хетти, які прийшли з Месопотамії, з IX по VIII століття – греки, незабаром витіснили тракійців. Памфілія, територія якої приблизно відповідає нинішній провінції Анталія, постійно переходила з рук в руки – вона була підкорена Лідією, персами, а після і армією Олександра Македонського. Старе, як світ, переказ свідчить, що за 159 років до Різдва Христового мудрий цар Аттал II, що правив пергамон, віддав наказ: «Ідіть, куди очі дивляться, та не повертайтеся, поки не знайдете Рай Земний – місце, яке б захопило всіх царів да государів ».
antalya-history
Довго бродили по світу вісники і, коли надія вже згасала, упав їхній погляд на немислимо прекрасний край – дивне творіння природи біля берегів синього моря. Отримавши звістку, Аттал примчав і обімлів, бо перед ним лежав справжній рай. Незабаром тут виросло велике портове місто – Атталея, відоме нам сьогодні як Анталія. З 133 року до н. е., коли Пергам став частиною великого Риму, до 65 року до н. е. регіон знаходився під владою піратів, а потім перейшов в тверді руки приструновши їх імперії. Найбільшого процвітання Анталія досягла в II-III століттях н. е. Про ті часи нагадує «візитна картка» міста – тріумфальна арка імператора Адріана, який зробив Анталію своєї зимової резіденціей.
antalya-history02

Клімат і погода в Анталії

Анталія розташована в субтропічному поясі, а середземноморський клімат перетворює її в воістиний універсальний курорт, де можна відпочивати як в зимовий, так і в літній час. У січні середня температура тримається в районі + 10 ° C, в липні – близько + 28 ° C. Найнижчу оцінку на термометрі зафіксували 28 лютого 1994 року – тоді температура впала до -4,4 ° C. Найбільша спека в історії спостережень стояла в Анталії 12 червня 2000 року. В той спекотний день тут було + 45,3 ° C.
antaliya05

Турція0 comments

Залишити коментар