close x

Замки Франції. Велич і краса

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Якщо ви мріяли хоч раз провести ніч в справжньому замку, відчути розкіш королівського життя і відчути себе на вершині, погуляти по мисливських угіддях, вам неодмінно слід відправитися до Франції. Ви зможете випробувати найкращі у світі сорти вин, що зберігають в погребах не одне століття.

Шенонсо

Замок у Франції Шенонсо

Ймовірно, найкрасивіший із замків Луари. Він був причиною суперечки коханої Генріха II і його дружини; бачив десятки королів і королев, знамениті розгульні бенкети Катерини Медичі та її хтивого двору. Пізніше тут працював гувернером і писав свої книги Руссо, сюди приїжджали Вольтер та інші знаменитості. Зберігся замок так, як якщо б у ньому продовжували мешкати його короновані власники.

Амбуаз

Замок у Франції Амбуаз

Історичне місце з I століття н.е. Замки змінюють один одного з X століття. Збережений замок XV-XVI ст. Потужний, на скелі-велетні, що нависає над Луарою. Оточений середньовічним містом XV ст. з однією з церков XII ст. Місто надзвичайно королівське. Тут жили Людовик XI, Карл VIII, Людовик XII, Франциск I, Катерина Медічі, з ім’ям якої пов’язана історія знаменитої амбуазської змови гугенотів, брат Людовика XIII, Гастон Орлеанський, який організовує повстання і змови, в результаті чого Людовик XIV перетворює замок у в’язницю, куди ув’язнює Фуке.

При Наполеоні замок належить одному з колишніх членів Директорії, сьогодні – фонду графа Паризького, спадкоємця корони. З цим замком пов’язаний початок Ренесансу у Франції і безліч поворотних моментів в історії країни. Тут також знаходиться могила Леонардо да Вінчі.

Шамбор

Замок у Франції Шамбор

Шедевр Ренесансу, побудований Франциском I, добудовується французькими королями аж до Людовика XIV; знаходиться у величезному парку, оточеному найдовшою у Франції стіною. Тут створював свої п’єси Мольєр. Крім того: долина річки Луари – серце Франції. Її селища, міста, пейзажі, руїни старовинних замків, сучасний побут …

Шеверні

Замок у Франції Шеверні

Перший палац класичного стилю, з якого вийшло багато особняків і палаців, в т.ч. і Павловськ. Споруда пов’язана з кривавою любовною історією, що сталася в родині одного із сподвижників Генріха IV.

Вілландрі

Замок у Франції Вілландрі

Єдиний в Європі комплекс парків і садів, що включає філософські сади, сади любові, геральдичні та овочеві сади. Вони розташовані на 3 рівнях: верхній – водна гладь ставків, середній – музичні інструменти та любовні почуття, нижній – гірлянди різнобарвних овочів. Замок, хоча і зберіг середньовічний донжон, побудований в епоху Франциска I – галантного короля, великого будівельника палаців і замків, покровителя Леонардо да Вінчі. Наслідуючи цьому часу іспанський лікар Йоахім де Карвалло створює на початку XX століття сучасний парк, де об’єдналися 2 великі паркові традиції: французького парку, створеного за часів Людовика XIV, і середньовічного монастирського саду цілющих трав.

Ланже

Замок у Франції Ланже

Замок був заснований в кінці X ст. Збережені в парку руїни центральної вежі є найдавнішим донжоном Франції. Замок дивовижно зберігся до наших днів, хоч був побудований в кінці XV ст. для оборони французьких кордонів від нападів бретонців. Тут проходило весілля французького короля Карла VIII з 12-річною Ганною Бретонською, чиї заручини з імператором Максиміліаном були розірвані. Багато мебльовані парадні апартаменти представляють цю епоху. У весільному залі замку 15 воскових фігур в натуральну величину в розкішних костюмах розігрують сцену знаменитого одруження. Цей французький замок споруждено в ті ж часи, коли тривало будівництво замку Мон Сен-Мішель.

Анжер

Замок у Франції Анжер

З II ст. н.е. – Столиця племені андів. У 898 р. Правитель Анжера Фульк Рудий засновує анжуйську династію, незалежну від французьких королів, яка грала значну роль в історії Європи. В 1092 р. французький король Філіп-Август викрадає у Анжуйського графа красуню графиню, одружується на ній і таким чином кладе початок ворожнечі між Анжуйським будинком і французької короною. У боротьбі за могутність нащадки Фулька використовують не тільки перемоги в битвах і політичні інтриги, але й вдалі одруження. Самим яскравим прикладом є шлюб Анжуйського графа і дочки англійського короля Генріха I, який в 1128 р. поклав початок династії Плантагенетів, майбутніх королів Англії і правителів Анжера.

Замок – рідкісний приклад добре збережених укріплень XIII в. Побудований за Людовіка Святого, самого знаменитого короля дінастіі Капетінгів. У ньому знаходиться унікальна серія середньовічних шпалер на тему Апокаліпсису, створена з нагоди одруження Людовика II Анжуйського і Іоланди Арагонської в 1400р. Гарне старовинне місто з давніми вулицями, церквами, монастирями, музеями.

Фонтевро

Замок у Франції Фонтевро

Один з найбільш значних монастирських комплексів, що збереглися у Франції. Тут спочиває Річард Левине Серце, його батько Генріх Плантагенет і його мати – Елеонора Аквітанська, що кинула французького короля, свого першого чоловіка, заради Генріха. Багато королев та принцес під чернечим покривалом закінчили тут свої дні. Половина з 36 настоятельок монастиря були королівської крові.

При Іонні Бурбонській, дочці Генріха IV, і Габріелі де Рошешуар, сестрі мадам де Монтеспан, знаменитої фаворитки Людовика XIV, абатство переживає епоху свого розквіту. Добре збереглися: ренесансний клуатр – серце монастиря, монастирська кухня з дахом алмазно огранки, церква XII ст., де знаходяться знамениті гробниці англійських королів династії Плантагенет.

Замки Франції – величні спогади від минулих епох. Їх варто побачити хоча б раз в житті!

Франція0 comments

Залишити коментар