close x

Туризм в Запоріжжі. Острів Хортиця

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

У Запоріжжі наданням туристичних послуг займається більше 115 суб’єктів підприємницької діяльності. З кожним роком росте кількість туристів, що відвідали це місто. До послуг туристів і гостей міста надано чотирьох-, трьох-і двозірочні готелі, санаторії-профілакторії, бази відпочинку, кемпінги, дитячі оздоровчі табори, розташовані на Великому Лугу і о. Хортиця.
Дамба в Запоріжжі

Наявність історичних пам’яток, архітектурно-етнографічних споруд, пам’ятників природи, м’який клімат роблять місто Запоріжжя привабливим для туризму.

Скелі і акваторія Дніпра роблять територію перспективною для розвитку гірського та водного туризму, парусного спорту і віндсерфінгу, що в поєднанні з кінним, велосипедним і пішохідним туризмом можуть забезпечити цілий комплекс спортивно-оздоровчих послуг.

Дамба в Запоріжжі вночі

Основу привабливості Запоріжжя в сфері туризму складають такі історичні пам’ятки, як історико-культурний центр «700-річний Запорізький Дуб», унікальна архітектура комплексу греблі Дніпрогесу, найдовший в Європі проспект ім. В. Леніна і, звичайно, перлина Україна – острів Хортиця, який є Національним заповідником і колискою вольності українського народу.

Острів Хортиця

Унікальність міста як туристичного центру полягає в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних ландшафтів: гірських масивів, піщаних пляжів, балок, природних і штучних лісів, цілинних степів, лугів, озер, проток і островів. Найбільшим з островів є о. Хортиця – унікальний природний оазис в центрі промислового гіганта – Запоріжжя. Незвичайно красивий, унікальний острів з переплетенням невинно чистої природи і багатого історичного минулого, прославлений істориками та краєзнавцями, оспіваний поетами та художниками.

Хортиця

Если вы хотите побывать в Запорожье и посетить остров, наиболее удобной для вас будет гостиница Венеция в Запорожье, окна которой выходят на Хортицу. Адрес гостиницы – г. Запорожье, ул. Нижнеднепровская 1-Б. Стоимость номеров – средняя.

Особливий інтерес для туристів представляють численні пам’ятники природи, історії та культури різних народів, що населяли острів в незапам’ятні часи. Численні кургани, більше двох десятків стародавніх поселень і стоянок, культові центри бронзового століття, замок Дмитра Вишневецького, літописне давньоруське поселення Протолче, предмети періоду російсько-турецької війни, пам’ятні місця Запорізького козацтва і, звичайно ж, музей. У 1965 році о. Хортицю оголосили історико-культурним заповідником, а в 1993 році – Національним заповідником «Хортиця». На острові знаходиться 24 озера, 26 балок і ярів, живе 135 видів птахів і 30 видів тварин, росте близько тисячі видів рослин, зафіксовано 200 пам’яток історії та археології. Не так давно на о. Хортиця відкрився реставраційний павільйон «Запорізька Чайка», де гідроархеологи відновлюють козацький човен ХVІІ століття. Близькість міста, зручні транспортні розв’язки створюють гарні умови для відпочинку, прогулянок і туризму.

Щорічно на території острова проводяться спортивні змагання з Х-триатлону (скелелазіння), гірського туризму, маунтін-байку, гребного слалому, які користуються великою популярністю у любителів екстремальних видів спорту.

Хортиця

У прибережній частині міста і о. Хортиця прокладені краєзнавчо-екологічні веломаршрути по природним і археологічним пам’яткам. Також розроблені водні маршрути навколо о. Хортиця, вгору і вниз по руслу Дніпра.

Цікаві місця України1 comment

One Comment
  1. Женька коментує:

    Запоріжжя надзвичайне! Це ж Січ з самого початку, там надзвичайні місця, є куди сходити та чого дотриматись, а саме Духу Запоріжжя!)

Залишити коментар