close x

Амман. Відвідайте одне з найбіших міст Йорданії!

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Точна дата заснування “Міста вод” Аммана невідома, але його історія обчислюється не сторіччями, а тисячоріччями. У часи, змальовані в біблії, місто називалося Раббат-Аммон. Відомо, що в XIII ст. до н.е. він був столицею стародавнього Аммонского царства. Пізніше це місто завойовували ассірійці, вавілоняни, перси, греки, римляни. У III ст. до н.е. Раббат-Аммон опинився під владою єгипетського правителя Птолемея II Філадельфа, на честь якого місто протягом кількох століть іменувався Філадельфією.

Амман

Під час царювання династії Гассанідов Філадельфія отримала назву Амман. У Середні сторіччя це місто входив до складу Арабського халіфату, Єгипту, Сирії, Османської імперії.

У 1921 р. Амман став столицею Трансіорданії, а в 1946 р. – столицею Йорданського Хашимітського Королівства.

Амман сьогодні

Сьогодні Амман вважається одним з найкрасивіших міст світу. У ньому химерним чином поєднуються дух давнини і сучасні віяння. Пам’ятники, вік яких налічує кілька сторічч, є сусідами з діловими будівлями, побудованими за новітніми технологіями. Майстерні ремісників знаходяться поруч з модними ресторанами та магазинами.

[ad#box]В Аммані проживає близько половини населення Йорданського Королівства. Це пояснюється оптимальними кліматичними та економічними умовами в столиці країни. Особливий вигляд Аммана створюють численні житлові будинки білого кольору. Відповідно до міського законодавства оздоблення будинків має провадитись з використанням місцевого вапняку.

Амман розкинувся на семи пагорбах. Його центром є Хашимітським пагорб Джебель ель-Хашімійя з розташованою на ньому Цитаделлю. Пагорби, на яких побудовано місто, мають кам’янисті схили, на них протягом сторічч зводилися будинки. Головною визначною географічною пам’яткою Аммана вважається найвища гора, яка називається Ель-Ашрафійя.

Амман

Сучасне життя вирує в розташованому на півдні Аммана кварталі Ель-джадідів. Тут знаходяться урядові установи, банки, магазини, кінотеатри. У Королівському фінансовому центрі, Центрі короля Хусейна, Палаці культури проводяться численні заходи. У кварталі Ель-джадідів збираються любителі спорту, що користуються послугами плавального басейну, тенісних кортів, 25-тисячного стадіону. У цьому ж районі розташовані численні клуби і дискотеки.

Амман вночі

Визначні місця Амману

Гордістю Аммана є архітектурні пам’ятки старовини. На пагорбі Джебель ель-Хашімійя знаходяться руїни, побудованих в I ст. до н.е. за царя Ірода, Цитаделі та храму Геркулеса.

Амман

Біля підніжжя стародавньої Цитаделі, на схилі пагорба, знаходиться римський амфітеатр на 6 тисяч місць, побудований в II ст., під час правління Антонія Пія. Сьогодні амфітеатр слугує місцем проведення театральних вистав. Також на його території розташовані два музеї. В експозиції Йорданського фольклорного музею представлені костюми, ужиткові предмети, музичні інструменти. У Йорданському музеї народних традицій можна побачити рідкісні мозаїки з Мадаби і Джерашу. Якщо ви 2вирішили подорожувати до Амману, не забудьте завітати до древнього міста в Іорданії – Петри, яке є новим чудом світу.

Амман

Найцікавіші колекції представлені в Археологічному і Ісламському музеях Амману. Вони знайомлять із стародавньою історією та культурою Йорданії.

Амман

Однією з визначних пам’яток Аммана, як і будь-якого іншого східного міста, є базар, так званий “сук”. У йорданській столиці він знаходиться поряд із старовинною мечеттю Ель-Хусейн. У численних крамничках східного базару Аммана пропонують фрукти, сувеніри, тканини, прикраси, глиняний посуд, вироби зі шкіри. У розташованих неподалік від ринку вуличках знаходяться ремісничі майстерні, де виробляються і продаються посуд і сувеніри.

Амман

Іорданія0 comments

Залишити коментар