close x

Барселона – місто радості і свободи

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Тих, хто приїхав вперше в Барселону відразу ж полонить загальна атмосфера життєрадісності, свободи і краси, що панує в католицькій столиці Іспанії. А ще всі гості Барселони мріють пройти шлях Колумба – від гавані до великого королівського палацу. Саме там великий мореплавець і першовідкривач Америки засвідчив свою повагу монархам Іспанії.

В нинішні часи Барселона являє собою досить космополітичне місто на березі моря з дуже жорстким транспортним трафіком. У години пік у центрі міста просто нікуди подітись від автомобілів, мотоциклів і мопедів. Нікуди подітись – майже буквально, бо Барселона має “поперечно-перпендекулярную” систему доріг, як у Нью-Йорку.

При цьому в Барселоні прямо в межах міста розташовані хороші чисті пляжі, а архітектура історичного центру та низки сучасних районів дивують навіть найдосвідченіших мандрівників.

Барселона, Іспанія

Напевно ви переглянули фільм Вуді Алена, що нещодавно вийшов: “Вікі, Крістіна, Барселона”. Дійсно, Вуді Ален показав Барселону такою, як вона є. Єдине, що залишилось за кадром – транспортний трафік ввечері і вихідці з країн Африки, які продають наркотики також увечері і вночі. Але ці два фактори в сьогодення присутні практично в будь-якому європейському місті – від Лондону до Берліну і від Женеви до Парижу, тому їх можна опустити як не суттєві.

Трохи історії Барселони

Барселона (Barcelona) з більш ніж півторамільйонним населенням є другим містом в Іспанії за чисельністю населення після Мадриду. За свою 2-х тисячорічну історію ця перлина Середземномор’я, як всі її називають, об’єднала в межах міста пам’ятники римської архітектури, середньовічні вулички і квартали, прекрасні будівлі епохи модернізму і авангардистські споруди XX сторіччя.

Барселона, Іспанія

Згідно з легендою, місто було засноване героєм грецьких міфів Гераклом ще за 400 років до заснування Риму. У III сторіччі до н.е. Гамількар Барка, батько Ганнібала відбудував місто, і на честь своєї сім’ї назвав його Барсіно. У 133 р. до н.е. місто було завойоване римлянами, які пізніше перетворили його в укріплення з центром на горі Табер. Завдяки зручному розташуванню і прекрасній гавані багатство і значимість Барселони постійно росли. Пам’ять про цю епоху зберігають римські колони на вулиці Парадіз, що були колись частиною стародавніх укріплень.

Барселона, Іспанія

На початку V сторіччя н.е. місто потрапило в руки вестготів, король яких навіть зробив Барселону своєї тимчасової столицею. Але коли місто завоювали маври, Барселона почала занепадати. Сталося це на початку VIII сторіччя. Через сто років син Карла Великого вигнав арабського еміра, і місто перейшло під управління графа Барселони. Графи Барселони відіграли велику роль у справі розширення території Каталонії, і здобуття нею незалежності. А коли в 1162 році відбувся династичний союз Каталонії і Арагону, першим королем об’єднаної держави став граф Барселони Альфонс, що отримав ім’я короля Хайме I.

Барселона, Іспанія

[ad#big336] Арагонська держава підпорядкувала собі численні морські території й стала контролювати західну частину Середземного моря. Одночасно зайнялося державним устроєм шляхом прийняття законодавчих норм. У Барселоні в цей період були споруджені різноманітні будівлі в готичному стилі. Але об’єднання династичних гілок Арагона і Кастілії стало початком занепаду Барселони. Під час війни за іспанську корону Барселона прийняла сторону ерцгерцога Карла Австрійського, і надалі була за це суворо покарана. Перемогли в цій війні Бурбони, щоб отримати контроль над бунтівним містом, зруйнували половину торгового кварталу, натомість побудувавши військову фортецю. Заснований ще в 1450 році знаменитий Барселонський університет був закритий, а каталонська мова – заборонена.

Барселона, Іспанія

XIX сторіччя для Барселони – це роки заколотів, страйків, підпалів монастирів, бомбардувань та інших зіткнень, що відбивають внутрішню конфронтацію, що накопичилася в Барселонському суспільстві. Але це і початок перетворення Барселони в промислове місто. Місто навіть починають називати “маленьким Манчестером” – була пущена перша залізниця, а в 1888 році в місті була організована Всесвітня виставка.

Барселона, Іспанія

У XX сторіччі Барселона, будучи центром застосування новітніх досягнень науки і техніки, перетворилася в сучасний мегаполіс. У 1992 році Барселона стала господинею проведення літніх Олімпійських ігор, а в 2008 році місто стало столицею Середземноморського союзу, до якого увійшли 43 держави.

Визначні місця Барселони

Барселону часто називають музеєм під відкритим небом, і особливу неповторність місту надають роботи улюбленого сина Барселони, архітектора Антоніо Гауді. Починаючи в стилі готичної і традиційної каталонської архітектури, Гауді поступово виробив свій неповторний стиль. Найвідомішим його творінням є Собор Святого Сімейства, який закінчували вже після смерті архітектора.

Культурне життя Барселони не мислиме без архітектурних споруд Середньовіччя, які в даний час служать музеями. У п’яти середньовічних палацах розташувався Музей Пікассо, який провів в Барселоні роки становлення своєї творчості. Більшість робіт було передано музею другом художника – Гуаль і пожертвувано Хайме Сабартесом. У 1970 році сам Пікассо передав у музей майже 2500 картин, гравюр і малюнків. Всі відвідувачі завжди звертають увагу на його записники, що містять десятки скетчів сцен на вулицях Барселони, і на картину Арлекін, на яку Пікассо надихнуло час, проведений з російським балетом у Парижі.

Барселона, Іспанія

Яскравим прикладом каталонської готичної архітектури є Кафедральний собор, добре видний з будь-якого місця готичного кварталу. Початок будівництва собору було покладено наприкінці XIII сторіччя, і тривало більше 150 років. Він став в Іспанії одним з вражаючих соборів. Найбільш цікава капела де Сант Бенет позаду вівтаря – всіх вражає велична інтерпретація розп’яття XV сторіччя. Але особливий захват відвідувачів викликає крита аркада у внутрішньому дворику. В одній з галерей склепінних аркади є водоймище, що є домівкою для зграї білих гусей.

Найбільшим оперним театром Іспанії і другим за величиною після театру Ла Скала в Мілані (Італія) є Барселонський оперний театр – його ще називають великий театр Лісі. У цьому оперному театрі, урочисто відкритому в 1844 році, починали свою кар’єру багато великих співаків – Вікторія де лос Анджелес, Монтсеррат Кабальє, Хосе Каррерас. Щорічно сюди приїжджають на гастролі театральні трупи з інших країн.

Барселона, Іспанія

Символом єдності іспанської нації є Площа Іспанії, яка стала в 1929 році центром проведення Міжнародної виставки. Про неї нагадують дві Венеціанські вежі, що служили головним входом на виставку. А ще на площі знаходиться знаменитий Чарівний фонтан – плід натхнення каталонського інженера Карлоса Буігаса.

Транспортне сполучення Барселони

До Барселони можна легко дістатися будь-яким видом транспорту. Залізничні та автомобільні дороги пов’язують Барселону з усіма регіонами Іспанії і з Францією, а аеропорт El Prat має пряме повітряне сполучення майже з усім світом. І зрозуміло, в аеропорту Барселони представлені всі основні компанії з прокату та оренди автомобілів в Барселоні.

І ще пара слів про Барселону

Барселона! Від великої кількості архітектурних шедеврів, пам’яток стародавніх культур і сучасних пам’яток захоплює дух. Ще 2 000 років тому в цьому місці відмінне поєднання чинників для устрою поселень побачили греки, карфагеняни, а після – і римляни. Їх точку зору продовжують розділяти і через сторіччя. У різний час тут жили і творили Пабло Пікассо, Сальвадор Далі – всесвітньо відомі генії минулого сторіччя.

Барселона, Іспанія

Історичний центр Барселони – це Готичний квартал, багатий численними пам’ятниками архітектури. Тут можна побачити навіть римські укріплення, яким більше двох тисяч років, а побудований близько п’яти століть тому Кафедральний собор – яскравий зразок величної готичної архітектури.
Парк Гуеля – знаменитий парк легендарного архітектора Антоніо Гауді. Всесвітню славу цьому парку здобуло поєднання ландшафтного і архітектурного дизайну. Крім чудових споруд, скульптур і дивовижних рослин звідси відкривається чудова панорама на Барселону.

Собор Святого Сімейства – монументальний довгобуд Барселони, будівництво якого було розпочато в 1883 році і продовжується досі. Фінансування будівництва собору полягає, згідно волі архитектора, з добровільних пожертвувань. Своєю висотою в 170 метрів і вигадливістю скульптурних композицій на біблійні сюжети, собор Святого Сімейства вражає уяву, по праву будучи головним символом Барселони. Це неперевершений шедевр Антоніо Гауді – сина Іспанії, що вклав всю свою любов і мрії у створення неповторних будинків, які будуть чарувати і вражати ще не одне покоління.

Іспанія0 comments

Залишити коментар