close x

Будва в Чорногорії – самий сонячний курорт Європи

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

У центральній частині Чорногірського узбережжя знаходиться курорт Будва. Це самий сонячний курорт Адріатичного узбережжя, та й усієї Європи. Він по праву вважається туристичною столицею країни. Ті, хто любить відпочивати активно, знайдуть тут все необхідне для того, щоб отримати казкове задоволення від різноманітних розваг і задоволень пляжного відпочинку в поєднанні з нічним життям. Адже не дарма ж Будву нарекли Чорногірським Майамі.
Будва, Чорногорія

Географія Будви

Місто Будва розташоване на території Будванськой Рив’єри, в центральній частині Чорногірського узбережжя. Це курорт знаменитий своїми пляжами. Усього їх налічується близько 20, практично всі вони галькові, мають пологе дно. Найпопулярнішими є пляжі Могрен і Яз. Для тих, хто віддає перевагу усамітненому пляжному відпочинку, варто відвідати галечно-піщаний пляж Могрен-II і викупатися в кришталево чистому морі. Якщо пройти трохи далі, то можна обрати місце на піщаній смузі пляжу Яз. Його довжина складає 1200 м, і весь він потопає в екзотичній середземноморській рослинності.

[ad#box]Всього лише за кілометр від Будви знаходиться острів Святого Ніколаса. Це унікальне місце славетне своїми піщаними пляжами, загальна довжина яких складає 840 м.

Купальний сезон в Будві досить довгий: він починається в середині травня і триває до жовтня місяця.

Розташування Будви на відстані всього лише 20 км від аеропорту м.Тіват в Чорногорії, робить його зручним для трансферу туристів. Відстань від Будви до Дубровника становить 70 км, а до Подгоріци – 60. Подорожувати вздовж узбережжя слід по шосе, яке носить назву Адріатичне – Via Adriatika або, як його називають місцеві жителі, Ядранський шлях – Jadranski put. Ця широка дорога, що має по три смуги в кожну сторону, якби ділить місто надвоє. Причому більш престижною є та частина Будви, яка розташована в безпосередній близькості від моря.

Будва, Чорногорія

Визначні місця Будви

Перші згадки про місто Будва в працях Софокла відносяться до V сторіччя до нашої ери. Правда там він зветься Буто. Відповідно до існуючої легендою Будва був заснований фінікійським героєм Кадм. Він оселився тут разом із дружиною Гармонією після того, як був вигнаний з Теби.

Будва, Чорногорія

Під час будівельних робіт у Будві були виявлені римський, а потім і грецький некрополі, в яких знаходилися золоті прикраси періоду іллірійської, грецької та римської цивілізацій.

Сліди появи слов’ян у цьому районі датуються другою половиною VII сторіччя.

Основною визначною пам’яткою Будви є Старе місто. Воно являє собою джерело шедеврів культурної спадщини. Місто оточене мурами з численними баштами, що сягають своїм корінням в епоху Відродження. Особливий інтерес представляє фортеця Кастел. Незважаючи на те, що місто зберегло свій історичний вигляд, слід згадати, що воно зазнало значних руйнувань під час землетрусу 1979 року, після якого воно було відновлене.

Будва, Чорногорія

Влітку на вулицях Будви панує пожвавлення від натовпу глядачів, які прийшли подивитися на організовувані прямо під відкритим небом місцевими та приїжджими трупами театральними постановами. Наприкінці червня в Будві традиційно проводиться музичний фестиваль “Пісня Медітерани”, де можна на власні очі побачити кращих виконавців класичної музики з Сербії, Чорногорії, Австрії та інших європейських країн. У липні-серпні Будва стає місцем організації фестивалю “Град-Театр”. Церква Santa Marina de Punte, завдяки пишності оздоблення та унікальності акустики стає центром проведення музичних програм. Насолодитися творчістю літераторів і поетів, що особисто виконують свої твори, можна на головній площі міста. На цей час вона перетворюється на “площу поетів”. Той, хто виступає – займає місце за кам’яним столом, поряд з яким встановлено кам’яний стілець.

Послуги та розваги Будви

Створені всі умови для заняття тенісом, бігом, а також для здійснення захоплюючих пішохідних прогулянок. Бажаючі можуть пройти навчання в дайвінг-клубах, щоб потім зануритися у води Адріатики і отримати незабутнє враження від споглядання морських мешканців.

Любителів екстремальних видів відпочинку чекає розташований на 760-метровій висоті над містом майданчик для парапланеризму. Сприятливі погодні умови дають можливість насолоджуватися мальовничими пейзажами Чорногорії з висоти пташиного польоту з березня по вересень.

Будва, Чорногорія

Тим, хто віддає перевагу прокладенню власних екскурсійних маршрутів, пропонуються послуги прокату автомобіля. Орендувати автомобіль досить просто. Для цього необхідно мати водійські права, досвід не менше 3-х років, а також досягти віку в 21 рік. Застава за автомобіль може становити від 150 до 300 євро.

У Будві величезна кількість ресторацій, кафе, пивніць, казино, клубів та нічних барів. Тут вам запропонують різноманітне меню, що складається зі страв місцевої та європейської кухонь. Найпопулярнішою стравою є м’ясо ягняти, приготоване в горщиках. А каймак, копчене м’ясо і сирні цукерки доставлять насолоду найвишуканішим гурманам. Для любителів морепродуктів пропонується вуха, копчена і смажена риба та багато інших делікатесіи. Запивати їжу прийнято виноградним вином, а закінчувати трапезу екзотичними фруктами.

[ad#banner]Великою популярністю серед туристів користуються ресторани Galeb, Porto і Stari Grad.
Ті, хто побував в Будві, з насолодою згадують про чудовий час, проведений на запальних дискотеках Trocadero, Raj і Rafaelo.

Любителів шоппінгу також чекають незабутні враження від відвідин численних магазинів і сувенірних лавок. Тут можна придбати дивовижні сувеніри, які є плодами праці місцевих ремісників.

Чорногорія0 comments

Залишити коментар