close x

Замки Болгарії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Вирушаючи на відпочинок в Болгарії обов’язково потрібно знайти вільний час, щоб відвідати масу цікавих екскурсій. На який би термін ви не поїхали до цієї країни, справді варто відвідати деякі екскурсії в Болгарії, це дійсно цікаво і захоплююче.

[ad#kvadrat]Болгарія – це практично музей під відкритим небом. Це одна з найстаріших країн в усій Європі. Тут ви знайдете безліч рідкісних пам’яток, пам’ятників старовини, і історично значущих місць.

Перше, що треба обов’язково побачити під час відпочинку в Болгарії, це прадавні замки цієї країни. Варто сказати, що замки Болгарії дійсно чарівне видовище. Всі вони були побудовані багато років тому, але більшість з них досить непогано збереглися і до наших часів.

Замок Баба Виду

Неприступні, потужні стіни замку Баба Виду височіють неподалік від міста Видин, що розташоване на північному заході Болгарії. Цей замок – справжній ветеран, він брав участь у всіх війнах, які йшли на території Болгарії з найдавніших часів. Це не дивно – адже історія замку налічує майже дві тисячі років! Ще древні римляни збудували в цих місцях фортецю, яка була знищена аварами. Після відновлення починається нова сторінка в історії фортеці – замок Баба Виду починає відігравати все більш значну військову та політичну роль. Він згадується в літописах Х століття, коли грізний візантійський імператор Василь II взяв його після 8 місяців облоги.

Замок Баба Виду в Болгарії

У всі наступні сторіччя замок піддавався нападам. За часів розквіту Оттоманської Імперії тут був розміщений турецький гарнізон. Баба Виду мав величезне стратегічне значення і був постійною причиною сварок між Австрійською імперією і Туреччиною. З приходом нових господарів – австрійців – замок чекали оновлення. Вони добудували польові укріплення і звели восьмикутну вежу, щоб спостерігати за підступами з боку Дунаю. Замок набув сучасного вигляду, але вже з кінця XVIII сторіччя став використовуватися як склад і в’язниця.

Замок Баба Виду в Болгарії

Проте в “запасі” замок-боєць виявився ненадовго: вже у 1794 році губернатор Видин Осман Пазвантаглу підняв повстання проти імперії. Правлячий султан намагався захопити замок Баба Виду, але його стіни залишилися неприступними для ворога. Востаннє фортеця Баба Виду використовувалась за своїм призначенням – у 1885 р. під час Сербсько-Болгарської війни.

Сьогодні замок Баба Виду – популярна у гостей країни пам’ятка, що розповідає про найбільш хвилюючі сторінки історії Болгарії. Він викликає особливу зацікавленість, оскільки є єдиною, що повністю збереглась, середньовічною фортецею на території Болгарії. Прекрасний вид на Дунай, що відкривається з кріпосних стін, просто заворожує. Замку присвоєно статус Національного пам’ятника культури, і він відкритий для огляду щоденно.

Царевець

Царевець є середньовічною фортецею, розташованою на пагорбі, з таким же ім’ям в Велико-Тирново в північній Болгарії. Вона слугувала другій болгарський Імперії початковим і рішучим оплотом від 1185 до 1393.

Замок Царевець в Болгарії

Найбільш ранні свідоцтва присутності людини на пагорбі датуються 2-м тисячоріччям до нашої ери. Фортеця була побудована візантійцями наприкінці 5-го сторіччя, на фундаменті якої будівництво болгарської фортеці було розпочато в 12-му столітті. Після влахско-болгарського повстання і створення Другої Болгарської імперії зі столицею в Велико Тирново, фортеця стала найважливішою в Болгарії, її часто порівнюють з Римом і Константинополем в своїй красі. У 1393 році фортеця була в облозі протягом трьох місяців, перш ніж нарешті її завоювали і спалили 17 липня, яке ознаменувало падіння болгарської імперії.

Замок Царевець в Болгарії

Відновлення комплексу почалося в 1930 році, коли перші з трьох воріт головного входу до фортеці були відновлені.

Белоградчика фортеця

Белоградчика фортеця (на болгарському: Белоградчішка фортеця, Belogradchiska фортеця), також відома як Калета, є стародавньою фортецею недалеко від північно-західної частини болгарського міста Белоградчика і головною культурною та історичною туристичною принадою міста, залучаючи, поряд з Белоградчика Скелями, основний потік туристів в регіон. Це одна з найбільш збережених фортець у Болгарії.

Замок Белоградчик в Болгарії

У фортеці стіни більше 2 метри завтовшки в основі і досягають до 12 м у висоту. Три окремих укріплених двори пов’язані один з одним воротами. Фортеця має загальну площу в 10 210 квадратних метрів. Белоградчика фортеця була відновлена, а потім була проголошена культурним пам’ятником. Вона знаходиться у віденні місцевого історичного музею влади.

Замок Белоградчик в Болгарії

Первісна фортеця була побудована в той час, коли регіон входив до складу Римської імперії. Кам’янистий ландшафт місцевості служить природним захистом, тому укріплені стіни були побудовані практично тільки з північного заходу і південного сходу, замок оточений скелями до 70 м заввишки з інших сторін.

Замок Сарагьол

Сарагьол є королівською резиденцією в Болгарії. Вона розташована на горі Ріла. Була побудована Фердинандом I між 1912 і 1914.

Замок Сарагьол в Болгарії

Після падіння монархії Сарагьол використовується рибо-мисливським союзом.

Сарагьол знаходиться в межах Національного парку “Ріла”. Це королівська резиденція була повернута Царю Симеону II після кінця комуністичного режиму в Болгарії.

Асенова Фортеця

Асенова фортеця (болг. Асенова фортеця, “Фортеця династії Асень”) – середньовічна фортеця, знаходиться в болгарських Родопських горах, в 2-3-х кілометрах на південь від Асеновград, на височині на лівому березі Чепеларской річки.

Асенова Фортеця в Болгарії

Найбільш древні археологічні знахідки, виявлені на цій території, відносяться до фракийских часів. Населяли цю територію люди і за часів Стародавнього світу. У Середньовіччя фортеця набула значущості. Вперше вона згадується в XI сторіччі в статуті Бачковського монастиря під назвою Петрич. Під час третього хрестового походу фортеця була окупована.

Асенова Фортеця в Болгарії

У 1231 році вона була перепланована під час правління болгарського царя Івана Асеня II. Напис на стіні оповідає, що це було зроблено для оборони Болгарії від Латинської імперії. Стіни мали 3-х метрову ширину і 12-ти метрову висоту. Це був феодальний замок. До наших днів збереглися 30 кімнат і 3 водосховища.

[ad#banner]Найкраще збереглася церква на честь Успіння Пресвятої Богородиці XII-XIII століть. Це двоповерховий хрестово-купольний будинок з одним нефом. Притвор церкви великий, як і висока прямокутна вежа. Церква прикрашена фресками XIV століття. Нині вона відноситься до Болгарської православної церкви.

Після смерті Івана Асеня II Візантія захопила фортецю, потім болгарський цар Іван-Олександр її повернув в 1344, але незабаром вона дісталася туркам.

В османські часи фортеця занепала, і тільки церква продовжувала функціонувати. У 1991 була завершена реставрація фортеці. Місто Асеновград був назване на честь фортеці, а до цього воно називалось Станімака.

Болгарія0 comments

Залишити коментар