close x

Коломбо. Подорож в Шрі-Ланку

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336]Коломбо (Colombo) – фактична столиця Шрі-Ланки. Це дивовижно красиве і зелене місто, чиї вулиці засаджені пальмами, манговими деревами, магноліями, тропічними квітами та кущами. Дуже цікаві мешканці Коломбо. Офіційні клерки і службовці, одягнені в традиційний європейський одяг, зустрічаються на вулицях набагато рідше, ніж люди в саронгах – яскравому шматку тканини, яким вони тричі обмотують нижню частину тіла. Жінки Коломбо – чи не найгарніші серед усіх азіаток.

Географія та історія Коломбо

Коломбо традиційно вважається столицею Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланки. Однак це не зовсім так. Юридично головним містом є Шрі-Джаяварденапура-Котте, однак всі урядові установи розташовані саме в Коломбо.

Коломбо – місто, що розташоване на південно-західному узбережжі Шрі-Ланки.

Що стосується його назви, то на сьогоднішній день немає єдиної думки щодо того, звідки воно сталося. Так, одні вважають, що місто було названо Коломбо завдяки манговим деревам (кола-амбо), що ростуть тут у великій кількості. Інші вважають, що назву місту дали португальці, які багато років панували тут. Мовляв, вони назвали місто на честь свого знаменитого земляка Христофора Колумба. Треті ж вважають, що Коломбо походить від слова “колонтата” – поселення в гирлі річки. І дійсно, місто знаходиться на березі океану в гирлі річки Келані.

Коломбо, Шрі-Ланка

Але, як би там не було, всі версії заслуговують право на існування, бо можуть бути вірними.
Вперше про це місто згадується в книгах арабського мандрівника Ібн-Батута, який відвідав Шрі-Ланку в 1346 році.

У XVI сторіччі починається колоніальна історія Коломбо, що був загарбаний португальцями, потім, в середині XVII сторіччя, влада в місті перейшла до голландців, а в кінці XVIII сторіччя – до англійців. Саме їм зобов’язаний Коломбо своїм статусом головного порту країни. У 1885 році англійці побудували тут гавань, яка відразу ж стала найбільшою в усьому Сході. Ну і, звичайно, зростанню статусу міста сприяло вигідне положення на морських шляхах з Індійського океану до Суецького каналу. У 1948 році Коломбо був проголошений столицею держави Цейлон.

Коломбо сьогодні

Саме тут знаходиться сьогодні резиденція президента і різні урядові установи.
Коломбо називають перехрестям Азії через його зручне розташування на перетині основних морських шляхів. У порт Коломбо щодня приходять десятки кораблів з усіх країн світу.

Коломбо, Шрі-Ланка

Поруч з портом розташований Форт – діловий центр міста. Часи англійської колонізації не пройшло для Коломбо безслідно. Архітектура центру – нагадує архітектуру нового Лондону. Воно й зрозуміло, адже у цих проектів один автор – П. Еберкромбі. Разом з тим тут, поруч з чотирнадцяти- та шістнадцятиповерховими будівлями зі скла та бетону, можна побачити куполоподібні споруди без вікон і дверей – буддійські храми. Тут же примостилися японські, китайські і малайські ресторани. Крім буддійських храмів, у місті чимало й інших обрядових споруд: індуїстських храмів, мечетей, католицьких церков.

Чудовим місцем для вечірніх прогулянок традиційно вважається набережна міста, де на величезному просторі, засадженому газоном відбуваються різноманітні свята: фестивалі, демонстрації…

Визначні місця Коломбо

У Коломбо можна відвідати міський парк “Віхар Маха Деві”. Тут, в пам’ять про жертв першої світової війни, споруджена величезна меморіальна колона. Поруч з нею встановили меморіальні дошки з іменами тих, хто загинув під час Другої світової. Також у парку знаходиться знаменитий пам’ятник першому прем’єр-міністрові Шрі-Ланки.

Ще, саме в Коломбо, знаходяться найбільші навчальні заклади країни: державні і буддійські університети, школи мистецтв.

Коломбо, Шрі-Ланка

Також відкритий для відвідувань і Національний музей, де можна побачити копалини країни, предмети побуту, зброю та інші реліквії. Любителів живопису напевно не залишить байдужими галерея мистецтв, в якій можна ознайомитися з роботами сучасних художників Шрі-Ланки. Вони цікаві тим, що носять яскраво виражений національний колорит.

У Коломбо (в його південному передмісті Дехівела) розташований знаменитий зоопарк, по праву вважається одним з кращих в Азії.

Тут серед пишної зелені і квітучих рослин можна не тільки поспостерігати за тваринами практично в природних умовах проживання, а й насолодитися дивовижним шоу слонів.

Обов’язково рекомендований для відвідування і Форт. Тут буде цікаво оглянути Будинок Уряду, годинну вежу і головпоштамт. Всі ці будівлі є пам’ятками колоніальної епохи Коломбо. У Центральному парку Вікторія розташований пам’ятник цій англійській королеві.

Дуже цікаво прогулятися по району “Цинамонові сади”. Тут розташовані найкрасивіші і багаті особняки міста. Своїй назві район зобов’язаний плантаціям кориці, що існували тут близько сторіччя тому.

Тим же, хто не мислить відпочинку без шопінгу, слід відвідати квартал Петті. Саме тут зосереджені основні ринки, сувенірні лавки, магазини і базари міста. Причому, що зручно: ті чи інші товари продаються на суворо певній вулиці. Наприклад, щоб придбати домашнє начиння, потрібно піти на Keyzer Street. Ті, хто хоче придбати скляні вироби або дзеркала, йдуть Prince Street. Провулок Gabo приваблює тих, хто бажає поправити своє здоров’я за допомогою лікарських препаратів на основі трав. А ювелірні вироби слід купувати на Sea Street.

У Коломбо досить багато храмів, мечетей і церков. Найвідомішими буддійськими храмами вважаються Ганджарама, Келані-Раджа-Махавіхара (вік більше двох тисяч років) і Ваджарамая. Основними індуїстськими храмами є такі, як Катхісеран, Шрі-Балу-Селава-Вінаягар-Муртхі, Шрі-Поннамбалам-Ванешварам.

Коломбо. Шрі-Ланка

Найвідомішими мечетями є Даватагаха і Афар-Джумма. Що стосується християнських церков, то їх в Коломбо теж не мало. Наприклад, церква Св. Петра, церква св. Андрія і церква Св. Антонія.

Шрі-Ланка0 comments

Залишити коментар