close x

Екзотичний відпочинок: переваги та недоліки

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Все частіше нам доводиться стикатися з розповідями про відпочинок в екзотичних країнах, які залучають мандрівників можливістю відпочинку о будь-який порі року, навіть коли в рідному місті -30, а також чистотою і недослідженістю, якою екзотичні країни все ще відрізняються. Хоча це навряд чи надовго, з нашим-то завзяттям “пізнати незвідане”. Проте чи дійсно зимовий відпочинок в одній з екзотичних країн Африки або південно-східної Азії вартий такої пильної уваги?

Екзотичний відпочинок

Давайте одразу визначимося з поняттями. Ще не так давно відпочинок у Єгипті вважався досить екзотичним, в той час як зараз поїздка у весільну подорож саме до Єгипту вже швидше буде свідчити про те, що з фінансами у молодят не все в порядку. Одним словом, ширужиток. Буквально кілька років тому екзотичним відпочинком можна було назвати відпочинок в ОАЕ, але вже сьогодні і цей напрямок вважається досить банальним і цілком звичним для нашого з вами слуху. Не відносимо ми до екзотики і розрекламовані Марокко і Туніс, а ось Таїланд – це вже набагато ближче до теми, що нас цікавить.

Екзотичний відпочинок

[ad#box]Отже, ближче до справи. Про основні переваги відвідування екзотичних екваторіальних, субекваторіальних і тропічних курортів ми вже згадали: перш за все, це можливість відпочинку в зимову пору року, коли в рідних краях температура досягає -20-30 градусів за Цельсієм, і в зв’язку з цим вже дуже хочеться повалятися на сонечку. Ще одна величезна перевага полягає в тому, що в більшості своїй на таких курортах ще дуже чисто, причому це стосується не тільки курортних поселень, а й самого моря. І ніяк ні Чорноморське, ні навіть Адріатичне узбережжя не здатне зрівнятися з узбережжям Арабського моря або, наприклад, Бенгальської затоки.

Виходячи з попередньої переваги, можна зробити висновок про те, що більшість екзотичних курортів світу ідеально підходять для дайвінгу. По-перше, практично всі моря і океани, розташовані в екваторіальному – тропічному поясах, можуть похвалитися неймовірно барвистим підводним світом, а по-друге, чистота прибережних вод дозволяє дайверам без перешкод насолоджуватись цим самим світом.

Екзотичний відпочинок

Насправді про плюси можна говорити дуже довго, але є й недоліки такого відпочинку. Перш за все, екзотичні курорти, які сьогодні в усіх на слуху, в більшості своїй відносяться до слаборозвинених країн з не дуже високим рівнем життя. Наприклад, саме так представляється нам переважна більшість курортів Індійського океану – в першу чергу, Індія, яка за своїм потенціалом є однією з найбільш розвинених країн світу, але мало не 99% населення якої живуть за межею бідності.

У зв’язку з цим, прямуючи на відпочинок до екзотичної для нас країни, як можна уважніше поставтеся до їжі та води, яку ви збираєтеся вживати. На жаль, шикарні готелі і прибережні бунгало не повністю відображають реальної ситуації, що панує в таких країнах: тут нерідко панує повна антисанітарія, а вживання місцевої води може привести, як мінімум, до харчового отруєння. І це ще далеко не найгірший випадок.

Екзотичний відпочинок

Не забувайте також і про те, що Індійський океан – це одна з найбільш “сприятливих” зон для утворення руйнівних землетрусів і цунамі, яскравим прикладом якого стало цунамі 26 грудня 2004 року, викликане найпотужнішим землетрусом недалеко від острова Суматра. Те природне лихо забрало життя приблизно чверті мільйона чоловік. Тому якщо ви боїтеся стихій – краще їдьте в Африку чи Південну Америку – там з цим спокійніше, якщо не вважати західного узбережжя Америки.

Якщо ж спробувати скласти перелік екзотичних курортів, що користуються широким попитом серед туристів, картина вийде приблизно такою: Індія, Шрі-Ланка, Мальдіви, Сейшели, Індонезія, Малайзія, Таїланд, В’єтнам, Маврикій, Бразилія, інші країни Центральної і Південної Америки, а також Карибського басейну.

Відпочинок0 comments

Залишити коментар