close x

Тури в Xельсінкі

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] У середині XIX сторіччя Хельсінкі був відомий своїм курортом Кайвопуйсто, де, за словами редактора популярної свого часу “Північної бджоли” В. Ф. Булгаріна, було “не гірше уславлених карлсбадской джерел”. А через майже 150 років місто Хельсінкі був оголошений однією з дев’яти культурних столиць Європи.

Трохи історії міста Хельсінкі

У 1550 році шведським королем Густавом Ваза в гирлі річки Вантаа було закладено місто Гельсингфорс – майбутній Хельсінкі. Він мав служгувати в якості противаги Ливонському Ревелю (сучасному Таллінну) у боротьбі за торгову першість на Балтійському морі. Але гавань виявилася занадто мілкою для великих кораблів, і подальший розвиток міста загальмувався.

Хельсінкі

Через майже 100 років, за часів правління шведської королеви Христини, місто перенесли ближче до моря на мис Віронніемі, де згодом сформувався історичний центр майбутньої столиці столиці Фінляндії. Протягом наступних ста років місто неодноразово зазнавало пожеж, епідемій та ворожих нападів, а під час епідемії чуми 1710 року в живих залишилося всього 387 жителів Хельсінкі.

У 1748 році шведським парламентом з метою протистояння Росії було прийнято рішення про будівництво потужної морської фортеці навколо Гельсінгфорса – Свеаборга, і це стало поворотним моментом в історії Гельсінкі. Після побудови фортеці торгівля і мореплавство стали стрімко розвиватися, і місто стало багатіти. На початок XIX сторіччя в Гельсингфорсі проживало вже більше 3500 жителів. Але в той час будівництво міста здійснювалося без чіткої планування, і він забудовувався суцільно дерев’яними будинками.

Хельсінкі

Після поразки Швеції в російсько-шведській війні 1808-09 рр.. Фінляндія перейшла “у власність і державне володіння Імперії російською” і отримала статус “Велике князівство Фінляндське”. А 12 квітня 1812 крихітний провінційний Гельсингфорс став столицею князівства Хельсінкі. Причин тому кілька. По-перше, колишнє головне місто Турку було орієнтоване на Швецію, а Хельсінкі розташований ближче до столиці Російської імперії, Санкт-Петербургу. По-друге, Свеаборг надійно контролював мореплавство на Фінській затоці. Нарешті, імператор Олександр I хотів повторити успіх петровського досвіду з будівництва блискучого Санкт-Петербургу.

З цього моменту місто стало стрімко рости і розвинатися. У 1827 році в Турку сталася сильна пожежа, і в Хельсінкі була перенесена Туркська Академія, що отримала назву Александрінського університету. На початку другої половини XIX сторіччя були побудовані Нікольський собор, нині знаменитий як Кафедральний собор Хельсінкі, і найбільший в Західній Європі Успенський православний собор. У 1870 році була прокладена залізна дорога з Хельсінкі до Санкт-Петербургу. XX сторіччя Хельсінкі зустрічало в якості самого великого міста і культурного центру країни з населенням більше ста тисяч чоловік.

Хельсінкі

З середини XX сторіччя Хельсінкі починає грати важливу роль у міжнародній політиці. У 1952 році Хельсінкі – господиня Літніх Олімпійських ігор. У 1975 році тут проходила знаменна Хельсінська нарада з безпеки та співробітництва в Європі ,за участю представників 35-и держав. А після вступу Фінляндії до Європейського Союзу в 1995 році і оголошення Хельсінкі однією з дев’яти культурних столиць Європи в 2000 році, столиця Фінляндії поступово перетворюється на туристичну Мекку.

Кращі визначні місця Хельсінкі

Відвідування Хельсінкі завжди включається до турів по Фінляндії. Перевалочним пунктом для всіх, хто прибуває і відпливає, столиці Фінляндії слугує Хельсінський порт Satama, напроти якого на одному з островів підноситься фортеця Suomenlinna. Фортеця була побудована в XVIII сторіччі для захисту Фінляндії від Росії. Сьогодні ця найбільша морська фортеця Скандинавії зарахована ЮНЕСКО до світової спадщини.

Найвідомішим символом фінської столиці вважається кафедральний собор Tuomiokirkko, зведений в середині XIX сторіччя. Сліпучо-білий, як зовні, так і зсередини, Собор в гарну погоду збирає величезну кількість людей, які бажають помилуватися краєвидами, що відкриваються звідси на порт. А найбільш значною православною церквою Фінляндії є Успенський кафедральний собор, розташований на сусідньому півострові Katajanokka. Свого часу російський Цар Микола I подарував для вівтаря собору полотно, написане російським живописцем. А за аналогією з Ісаакіївським собором в Санкт-Петербурзі на даху собору були встановлені фігури апостолів.

Хельсінкі

Церква в скелі Temppeliaukion kirkko виникла в 60-ті роки минулого сторіччя. З скелі була вирубана порода, і , в отвори, що утворились з зовнішнього боку, був встановлений круглий, досить низький мідний купол з вбудованими заскленими поверхнями. На скелястих виступах стін поставили невелику кількість свічок, і всередині церкви встановили скромний хрест і дерев’яні лавки. Освітлення всередині церкви природне — світлом, що проникає згори через купол. Завдяки неймовірній акустиці, в цій церкві часто влаштовуються органні концерти.

Хельсінкі маркет

На захід від Хельсінкі знаходиться острів Seurasaari, з розташованим на ньому музеєм під відкритим небом з фінськими будівлями XVII-XX століть. У Музеї можна докладно ознайомитись з життям і побутом фінів за останнє сторіччя. Острів славетний своїми мальовничими ландшафтами, і ручними білками, яких так люблять годувати горіхами туристи, що приїжджають сюди. Величезне число туристів приїжджає на острів до свята літнього сонцестояння, що проходить тут щороку між 20 та 26 червня.

Неподалік від історичного центру Хельсінкі знаходиться Олімпійський стадіон, побудований ще в 1938 році. Спочатку Літні Олімпійські ігри намічалося провести в Гельсінкі в 1940 році, але в хід історії втрутилася ІІ Світова війна. Але в 1952 році Хельсінкі все ж таки прийняв у себе Олімпіаду, головним місцем проведення якої став побудований заздалегідь Олімпійський стадіон. Символом найбільшого у Фінляндії стадіону, що вміщає 40000 глядачів, стала оглядова вежа, висота якої (72,71 метри) відповідає довжині рекордного кидку списа переможця Олімпійських ігор 1932 Матті Ярвінена.

Фінляндія0 comments

Залишити коментар