close x

Тури до Фінляндії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] Фінляндія є країною з одним з найвищих у Європі рівнем життя. На початку XX сторіччя фінські жінки першими в світі отримали право голосу. Сучасна Фінляндія, як магніт, притягує до себе численних туристів зі всієї планети.

Трохи історії Фінляндії

Пращури сучасних фінів, які прийшли на початку нової ери зі сходу, і розселилися на території нинішньої Фінляндії, були язичниками. Вони змішалися з місцевим населенням, і стали займатися полюванням і рибним ловом. Одне з фінських племен носило назву “суомі”, яке згодом було перенесено на всю країну.

Східні райони Скандинавського півострова населяли шведські племена, які почали піддаватися частим набігам з боку фінів. Не бажаючи миритись з таким станом речей, шведи почали хрестовий похід проти язичників. В результаті трьох хрестових походів до початку XIV сторіччя фінська територія була повністю завойована шведами, які стали будувати там фортеці й насаджувати християнство.

Фінляндія

Шведське панування стало поворотним пунктом в історії Фінляндії. Паралельно поширенню лютеранства серед фінів активно велася просвітницька діяльність і прищеплювалася європейська культура, в Турку був заснований університет. За розпорядженням шведського генерал-губернатора містам були надані права самостійності, а також введено апеляційний суд. У країні почався розвиток ремесел і розробка корисних копалин, покращилось ведення сільського господарства. Одним словом, в цей період Фінляндія процвітала. Все закінчилося в 1700 році, коли Швеція і Росія почали тривалу боротьбу за панування на Балтиці. У цьому протиборстві найбільших втрат зазнала Фінляндія – голод та епідемії знищили більше половини фінського населення. А до середини XVIII сторіччя майже вся територія Фінляндії відійшла до Росії.

Фінляндія

Другий раз окупація Росією території Фінляндії відбулася в 1809 році після перемоги росіян у черговій війні зі шведами. Згідно з Фрідріхсгамнської мирної угоди 1809 року до Росії відійшли вся Фінляндія та Аландські острови. Російський цар Олександр I дарував Фінляндії статус Великого Князівства з правами широкої автономії, зберігши при цьому конституцію та релігію. У 1812 році столицею Фінляндії був проголошено місто Хельсінкі (Гельсингфорс).

Росія надала Фінляндії великі пільги та привілеї: була своя поштова служба та органи правосуддя, Лютеранській церкві був наданий статус державної, університет був переведений до столиці, що сприяло пожвавленню культурного життя. Населення країни виросло більш, ніж в 1,5 рази. У 1866 році фінська мова була оголошена державною нарівні зі шведською та російською. Після повалення царського уряду в Росії, 6 грудня 1918 року в Фінляндії була проголошена незалежність, яка послугувала причиною початку громадянської війни в країні. У 1919 році на підставі прийнятої конституції в Фінляндії була проголошена президентська республіка.

У ІІ Світовій війні Фінляндія виступала на боці Німеччини. Тому, після закінчення війни, Фінляндія передала СРСР великі території Фінської Карелії і виплатила величезні репарації. Крім того, великих зусиль і матеріальних витрат потрібно було на облаштування майже півмільйона людей, що проживали на відторгнутих територіях. Не дивлячись на всі ці труднощі, за порівняно нетривалий час Фінляндія перетворилась на технічно розвинену державу з високим рівнем життя і соціальної захищеності.

Кращі визначні місця Фінляндії

Знайомство з Фінляндією завжди починається з Гельсінкі – столиці цієї дивовижної країни. Якщо там стояти на одному місці, то відчуття таке, ніби то навколо тебе суцільно одні архітектурні пам’ятники…

Прямо на Полярному колі розкинулося місто Рованіємі – батьківщина Санта Клауса, і один з кращих у Фінляндії центрів зимового спорту. Це місто широко відоме своїм знаменитим різдвяним розважальним центром, в якому щорічно дітей усього світу чекає казкова зустріч з Санта Клаусом.

Фінляндія

Тричі за підсумками зимового сезону “курортом року” Фінляндії ставав Леві. Цей розкішний і комфортабельний курорт дуже нагадує альпійський – центром надання послуг є лапландське село, а всі готелі розташовані поруч зі схилами та лижними трасами.

Засноване в 1605 році королем Швеції Карлом IX місто Оулу свого часу був центром смоляної торгівлі Північної Фінляндії. Зараз це розвинутий промисловий і торговий центр з населенням 110 тис. чол. Він відомий своїм виставковим науковим центром “Тіетомаа” – найстарішим у Фінляндії. Численні експонати та композиції центру розповідають про новітні досягнення науки та техніки. У центрі за допомогою тестів можна перевірити свій рівень знань. На величезному екрані демонструються науково-популярні фільми.

На західному узбережжі Фінляндії розташоване місто Порі, побудоване в 1558 році за розпорядженням генерал-губернатора. Старий центр міста являє собою красивий архітектурний комплекс будівель споруди XIX сторіччя. Місто знамените своїм островом-парком Кірьюрінлуодон Саарі, улюбленим місцем відпочинку городян і приїжджих туристів. У Порі щорічно проводяться традиційні літні фестивалі джазу. Найстаршим містом Фінляндії є Турку – університетське місто з багатими культурними традиціями. Концерти та виставки проводяться тут цілий рік. У морському центрі “Форум Марінум” можна отримати різноманітні відомості з історії судноплавства, і перевірити свої знання на практиці. За часів шведського панування Туркові був столицею Фінляндії.

Одним з найбільш популярних гірськолижних центрів південної і центральної Фінляндії є Химос. Курорт розташований на схилах Західного і Північного Хімос, і пропонує 15 тис. трас всіх категорій складності для гірських та рівнинних лиж. На курорті створені ідеальні умови для сімейного відпочинку. До послуг туристів 7 котеджних селищ, досвідчені інструктори, спеціальні програми навчання лижному спорту. У Західній Лапландії, поблизу шведської кордону розташований курорт Юлляс. Заснований ентузіастами ще в 50-і роки минулого сторіччя, Юлляс за короткий час перетворився на найсучасніший на Півночі гірськолижний центр. Курорт розташований на схилах самої чудової тундри Фінляндії. Тут прокладено тридцять три гірськолижні траси різної продовженості та складності.

Невелике, але дуже популярне серед туристів містечко Котка розташований на березі Фінської затоки. Влітку в затоці збирається велика кількість різних суден, яхт, прогулянкових катерів.

Фінляндія0 comments

Залишити коментар