close x

Кемер – сучасне курортне місто в Туреччині

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Кемер – сучасне курортне місто та адміністративний центр однойменного району в Туреччині відноситься до провінції Анталія. Затишні, тихі бухти, чудові соснові ліси, підніжжя Таурускіх гір та просотане сосновим ароматом повітря створюють неповторну атмосферу Кемера.

Знаходиться він в історичній області, яка відома як Лікія, земля якої зберігає згадки Олександра Македонського, Марка Антонія та багатьох інших великих полководців давнини. Місто розташоване в 45-и кілометрах на північний захід від міста Анталія. Населення становить 19,1 тис. жителів (2009).

Кемер, Турція

Кемер, Турція

Аж до 1910 року Кемер був невелике селище і носив назву Ескікей, що в перекладі з турецької означає – “Старе Село”. З його історії збереглося не багато – лише той факт, що в давнину селище був відоме як лікійське місто Ідріос. На село, розташоване біля підніжжя гір, щорічно зходили селеві потоки, утворюючи спочатку численні озера, а потім озера перетворювалися на тонкі болота. Для того, щоб захиститися від цього, місцеві жителі протягом семи років (1910р-1917р) зводили кам’яну стіну, яка простягнулась вздовж гірських схилів на 23 кілометри. З боку це виглядало так, немов стіна підперезує гори, тому село отримало свою нову назву – Кемер, що в перекладі з турецької означає “пасок”.

[ad#banner]Іліада подарувала нам ще одну красиву легенду про походження назви міста. Гомер розповідає про те, що тут жила химера – міфологічна тварина з тілом кози, головою лева і хвостом дракона. Саме цей міф, як стверджують, дав назву селищу. Химера була повалена Беллерофонтом, який верхи на крилатому Пегасі переміг монстра, але язик вогнедишного чудовиська і досі видніється на вершині гори невеликий Янарташ (“палаючий камінь”), що знаходиться недалеко від легендарної гори Олімпос.

Кемер, Турція

Великою перевагою Кемера, завдяки пляжам з круглої гальки, є кришталево чиста і прозора морська вода. Курортна зона Кемер включає в себе райони: м. Кемер і селища Бельдібі, Гейнюк, Кіріш, Чамьюва і Текірова.

Бельдібі характеризує густий сосновий ліс і мальовничі передгір’я. У затишному селищі Гейнюк відкривається величний вид на гори Таурус. Тут гори майже впритул підходять до моря, утворюючи скелі та ущелини. Кіріш – це прекрасні пляжі у відокремлених бухтах і прозоре море оточене сосновими лісами. Узбережжя в селищі Чамьюва – це довга смуга галькових пляжів і прекрасні ландшафти пологих вершин гір Таурус. Текірова славиться одним з найкрасивіших пляжів на всьому узбережжі, омиваних ідеально чистим спокійним морем. За близькості від Текірова перебуває античне місто Фазеліс. У кожному селищі знаходиться безліч невеликих магазинів, ресторанів, барів та кафе.

Кемер, Турція

У Кемері створені всі умови і для активного відпочинку. Любителі вітрильного спорту, дайвінгу, серфінгу, прогулянок на яхті і інших водних видів спорту завжди зможуть оцінити різноманітність наданих послуг. Тут ви не будете нудьгувати ні хвилини! Кемер по-праву вважається одним з кращих місць відпочинку, завдяки відмінному поєднанню чистого моря, хвойних лісів і цитрусових садів, гірських ландшафтів і свіжого повітря.

Турція0 comments

Залишити коментар