close x

Парк квітів Кекенхоф (Keukenhof) в Голландії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Якщо тюльпани – Ваші улюблені квіти, то від поїздки до Голландії ви отримаєте справжню насолоду. І обов’язково сплануйте відпустку на весняний період, бо тільки з 24 березня по 20 травня, з 8:00 до 19:30 відкриє двері Королівський парк квітів Кекенхоф (Keukenhof).

Парк Кекенхоф

Всесвітньо відомий парк квітів Кекенхоф знаходиться в невеликому містечку Ліссе, що між Амстердамом і Гаагою. Він знаменитий своїми тюльпанами – щороку тут висаджують сім мільйонів цибулин різних сортів. Результат цього копіткої праці можна побачити на щорічному святі квітів, який триває протягом двох весняних місяців.

Історія парку Кекенхоф

Історія Кекенхоф, що в перекладі з голландської означає “Кухонний двір”, нерозривно пов’язана з ім’ям графині ван Бейра. У XV сторіччі на цих землях був розташований маєток цієї дивовижної жінки. Тут вона вирощувала трави для придворної кухні. Велика любителька полювання, за свої короткі 36 років життя вона встигла багато чого: змінила чотирьох чоловіків, відсиділа у в’язниці, взяла участь у кількох війнах. В одному з боїв суперником графині був її власний чоловік.

[ad#box]Середина XVII століття для Європи – час тюльпанової лихоманки. У голландських тюльпанів, які зазнали впливу невідомого вірусу, з’явилося незвичайне забарвлення. Ціни на ринку різко полізли вгору. Цибулини скуповувалися за нечувані ціни. Кажуть, що в 1637 році за одну продану цибулину можна було придбати цілий маєток. Багато хто заробив на цьому купу грошей.
Покупка или заказ цветов в Кекенхофе невозможны – вы можете только выбрать сорт цветов и купить луковицы. Их рассылают посылкой по всему миру.
Закладкою паркових угідь Кекенхоф зайнялися ще в 1857 році. При цьому були використані класичні принципи англійського паркобдування. Ідея ж створення парку квітів з’явилася у виробників і експортерів квітів в 1949 році. Вони вирішили створити наочну експозицію для торгівлі квітами. Почали вирощувати не тільки тюльпани, а й нарциси, гіацинти, японську сакуру – ціла тисяча колірних орнаментів.

Парк Кекенхоф

Сьогодні парк Кекенхоф – це море чудових весняних квітів, що розташоване на площі в 32 га та переливається всіма кольорами. Це старовинний парк з віковічними деревами та мальовничими ставками. Всю цю пишнота доповнюють канали, водоспади та фонтани. Це шість мільйонів тюльпанів, нарцисів, гіацинтів. І, звичайно ж, це найбільший та найкрасивіший весняний сад Старого Світу.

Кожен сезон у Кекенхофі присвячений якійсь знаменній події. Наприклад, нещодавно відзначалося 300-річчя з дня народження Карла Ліннея – всесвітньо відомого шведського ботаніка та біолога. У Голландії він продовжив навчання після закінчення шведського університету, тут же отримав ступінь доктора наук. Вшанування знаменитому земляку влаштувала спадкоємна принцеса Швеції Вікторія, яка була присутня на відкритті парку. А знаменитий меблевий монополіст ІКЕА на честь його відкрив павільйон під назвою “Квіти, як частина дизайну вашого будинку”.

Парк Кекенхоф

На відвідування Кекенхоф може витратити цілий день. Гуляючи по доріжках і стежках цього парку, милуючись різноманітністю яскравих фарб і вдихаючи незвичайний аромат квітів, не перестаєш дивуватися все новим, що змінюють один одного, пейзажам. Лебеді, що пливуть по ставку, змінюються клумбами з незвичайною гамою кольорів. А потім раптово на краях тюльпанових полів з’являється млин, що працює.

Уздовж багатьох алей виставлені скульптури голландських і зарубіжних майстрів різних епох, таких як Конінг, Кервель, Вермер, Брунінг та багатьох інших. Частина з виставлених скульптур належить парку, і на них вказані ціни. А місцева ферма домашніх тварин створює враження, що ти знаходишся у звичайному голландському селі, яке прикрасили тисячі кольорів й витончені скульптури.

Парк Кекенхоф

Королівський парк квітів Кекенхоф знаходиться під патронажем Королеви Нідерландів Беатрікс. У неї навіть є свій павільйон, в якому влаштовуються щорічні виставки квітів. Є ще кілька критих павільйонів з квітковими експозиціями. Відвідувачі “Саду Природи” можуть відчути повне єднання з природою. Опинившись в “Музичному саду”, під звуки музики насолоджуєшся видом спеціально вирощених квітів. А в “Історичному саду” ти немов потрапляєш назад, у середньовіччя. А ще виставка королівських капелюхів, які колись дійсно носили короновані особи, “Bollebozen” – дитячий світ, лабіринт, ігровий луг, ресторани, кафе, англійський чайний павільйон і багато, багато іншого.

Парк Кекенхоф

Кекенхоф щорічно відвідують до мільйона туристів. Багато хто з них приїжджають сюди знову і знову. Для них відвідання цієї пишноти – це свого роду лікування красою.

Вартість вхідного квитка в парк: дорослі та пенсіонери – 14 євро, діти (4 – 11) – 7 євро.

Як самостійно добратися в Кекенхоф

Кращий спосіб пересування по Голландії – залізниця (швидко і дуже комфортно). Тому, найкраще це зробити на потязі з Центрального вокзалу (Amsterdam Centraal). Придбайте dagretour (квиток туди й назад) за 14 Євро до Leiden та сідайте на потяг до Den Haag Centraal або Rotterdam. З вашого мовчазної згоди вам продадуть квиток у 2-й клас. Тому іам потрібно увійти в двері вагона з цифрою 2. Під час руху квитки компостує контролер. Квиток збережіть на зворотну поїздку.

Після прибуття в Leiden виходите на привокзальну площу: тут зупинка автобусів до Keukenkof. У касі поряд із зупинкою купуєте за 18 Євро комбінований dagretour (квиток туди-назад автобус + парк).

Якщо з вами подорожує дитина, то вартість дитячого квитка 10 Євро. Сідайте в автобус, і через 20 хвилин Ви на місці. До речі, в автобус потрібно входити через передні двері. Пред’явіть водієві квиток, і назвіть вашу кінцеву зупинку. Водій прокомпостує на квитку потрібне число зон. Щоб автобус не проїхав потрібну зупинку, перед виходом потрібно натиснути кнопку.

Нідерланди0 comments

Залишити коментар