close x

Краса по-неаполітанські

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Опинившись у Неаполі, ви потрапляєте в світ наївних і вкрай релігійних людей, які як і раніше вірять у чудеса. Тому тут тричі на рік відзначають відповідні свята – на зразок Чуда Святого Януарія, який вважається покровителем міста. Барокових церков тут стільки, що вистачило б на добру половину якої-небудь країни – правда, не Італії.
Вид на Неаполь

Додайте до цього магазини – майстерні на Сан-Грегоріо Армено, які круглий рік торгують різдвяними вертепами. Але релігія тут не тисне. Як і футбол, яким в Неаполі живуть не менше, ніж християнством. Правда, ті славні часи, коли Дієго Марадона впевнено приводив «Наполі» до перемог, давно минули. Але все одно за ступенем шанування він досі поступається, мабуть, лише Святому Януарію. Свідчення тому – присвячена йому каплиця на вулиці Спакканаполі, що розрізає старе місто навпіл.

Руїни і морські види

Коли ви в Неаполі, обов’язково треба з’їздити подивитися на всесвітньо відомі руїни – Помпеї і Геркуланум. Опинившись там, на колись засипаних попелом давньоримських вулицях і площах, ви гарантовано відчуєте себе в іншому вимірі.

Неаполь з висоти пташиного польоту

А якщо рушите від руїн далі – у бік Сорренто – то не відмовте собі в задоволенні дістатися до Берегу Амальфі. Тамтешні види, на думку багатьох, є найпрекрасніше, що можна знайти на землі. Саме так вважали Гете, Вагнер та інші визнані цінителі краси.

Собираетесь на отдых в Неаполь? Смотрите туры в Неаполь из Киева от 709 € на сайте Trip Variator.

Однак не тільки футболом і релігією живе Неаполь. У ньому повно старовинних замків, які колись виконували функції палаців, а сьогодні пристосовані під виставкові центри – Кастель дель Ово і Кастель Нуово, що стоять у кромки моря, плюс Кастель Сант- Ельмо, з якого відкриваються грандіозні види на місто і затоку. Є й справжні палаци: Королівський палац у серці міста, на Площі Плебісциту, де неаполітанці зустрічають Новий Рік та інші свята; трохи подалі – Королівський палац Каподімонте, де зібрана одна з найкращих в Італії колекцій живопису, а навколо розкинувся улюблений туристами і місцевими величезний парк. А за півгодини їзди від Неаполя ви знайдете найпотужнішу у світі відповідь Версалю – переважаючий в кілька разів «джерело натхнення» Королівський палац у Казерте.

Острови, острови…

Від Неаполя рукою подати до Капрі – острова-перлини, на якому жили імператор Тіберій і пролетарський письменник Максим Горький, заповідника багатіїв і мекки поетів і художників. Також зовсім недалеко – менше гламурний, але не менш мальовничий острів Іскія з прекрасними пляжами, термальними джерелами і відмінними можливостями для дайвінгу та віндсерфінгу.

Неаполь з моря

Але повернемося до Неаполя. Адже там ще є Національний Археологічний музей. Не побувати в ньому і не помилуватися на багатогруду Артеміду з кольорового алебастру, Геркулеса, Фарнезского Бика і колекцію давньоримського порно в Секретному кабінеті – формений злочин. Добре б ще зайти в Театр Сан-Карло, на барочну оперу, як пару століть тому, коли Неаполь був центром європейського оперного мистецтва. А можна відкрити для себе підземний Неаполь з його знаменитими катакомбами. Після страшнуватого туру по підземеллях саме час податися в обителі сучасного мистецтва – MADRE з не менш хвилюючими інсталяціями або в музей скандального Германна Нітч. А потім загубитися в натовпі місцевих, для яких кожен вечір – це свято. Спробувати всесвітньо відому неаполітанську піццу в Antica Pizzeria Brandi або в Starita a Materdei, випити найміцнішого в світі еспресо з неймовірно солодкими десертами в Il Professore і « Гамбринусі».

Галерея в Неаполі

Буйні ночі

Нічне життя Неаполя б’є ключем. У цьому легко переконатися, побувавши в одному з барів або клубів на Пьяцца Белліні або Трієсті і Тренті. Місцева буйна молодь легко доводить, що Неаполь – це місто, яке теж ніколи не спить. Атмосфера в клубах відрізняється від берлінської чи нью-йоркської, але все захоплює шаленою енергією: тут веселяться так, немов завтра – кінець світу.

Неаполь вночі

Італія0 comments

Залишити коментар