close x

Ніагарський водоспад – одне з чудес світу. Фото Ніагари

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Ніагарський водоспад – одне з чудес світу – розташований на півдні-сході Канади, в штаті Онтаріо, в 130 км від Торонто, на кордоні США і Канади, де знаходяться п’ять найбільших прісних озер земної кулі: Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері і Онтаріо.

[ad#box]

Єдиний стік вод чотирьох перших з них – р. Ніагара, що випливає з оз. Ері і впадає в оз. Онтаріо. Річка несе їх води спочатку пологим руслу, але недалеко від оз. Онтаріо обривається 50-метровим уступом в сланцевих породах, прикритих вапняками.

Ніагарський водоспад у самого уступу ділиться островом Goat (Козячим островом – колись там водилися дикі кози) на два потоки: лівий – канадський – шириною 914 м і правий – американський – шириною 305м. Поруч з козячим островом розташований крихітний острівець Місячний. Струмінь шириною 20 м, спадаючий між ними, називається Центральним або Місячним каскадом.

Ніагара з канадської сторони

Ніагарський водоспад

Захоплююче видовище привертає щорічно 15 мільйонів туристів зі всього світу, тому в місті біля водоспаду – Ніагара Фолз (Niagara Falls) і його околицях є все для відпочинку та ознайомлення з цим приголомшливим явищем природи: комфортабельні готелі, мальовничі парки, всілякі ресторани, кафе і бари , блискучі неоном казино, а також величезний вибір розваг для всіх віків і на будь-який смак. Тут є історичні пам’ятники, музеї, проводяться різні фестивалі і влаштовуються неповторні за красою барвисті феєрверки.

Ботанічний сад Ніагари, заснований в 1936 році і знаходиться в 9 кілометрах на північ від водоспаду, займає територію 100 акрів. Тут є найбільші у світі квітковий годинник, які складаються з 19 тисяч годин, а двічі на рік «циферблат» оновлюють, пересаджуючи квіти.

Ніагарський водоспад і корабель

У Ніагарської консерваторії метеликів змодельовані умови вологих тропічних лісів. Тут ростуть дивовижні рослини з усього світу, і живуть більше 2000 видів екзотичних метеликів.

Бризки від Ніагари

Парк королеви Вікторії – один з численних парків, розташованих вздовж річки Ніагари. Навесні тут цвітуть японські декоративні вишні та персики, а влітку привертає увагу чудовий розарій.

Ніагара з повітря

Ніагара Глен – це природний парк: можна спуститися вглиб каньйону по довгих сходах і потрапити в зовсім інший світ. У цьому світі каменів, граніту і вапняку, з яких колись складалося дно тропічного моря, можна побачити відбитки древніх, що колись жили на планеті істот, вивчати біологію та геологію Землі. Тут мандрівників часто охоплює відчуття, що вони заблукали і ніколи не знайдуть дорогу назад, до єдиних сходів нагору.

Красивий водоспад Ніагара

Ніагарський оранжерея, розташована за півкілометра на південь від водоспаду, підтримується Ніагарською Парковою Комісією. В експозиційних залах загальною площею понад 1000 кв.м, можна побачити тропічні квіти і рослини. Навколо оранжереї розташовані фонтани, магнолієвих сад і декоративні ставки.

У зимову пору року в канадській Ніагарі проводиться «Зимовий фестиваль вогнів»: у місті з’являються сотні ілюмінаційних панно і влаштовуються барвисті феєрверки.

Рідке фото. Ніагара повністю замерзла взимку 1911 р.
Замерзла Ніагара

Table Rock – найвідоміший оглядовий майданчик, з якого туристи можуть спостерігати води Канадського водоспаду, що падає вниз, також захоплююча пригода – політ над Ніагарою на вертольоті, коли можна всі визначні пам’ятки спостерігати з висоти пташиного польоту. Maid of Mist (Діва туману) – це кораблики, які ходять по річці повз Американських водоспадів прямо до підніжжя Підкови.

Велич природи. Ніагарський водоспад

У кінотеатрі Imax можна подивитися фільм про історію освіти Ніагарського водоспаду, першопрохідців і підкорювачів. У фойє кінотеатру працює виставка підручних засобів (бочок, човнів тощо), за допомогою яких бажали прославитися сміливці, що кидалися вниз з водоспаду.

Любителі музеїв можуть відвідати Ніагарський музей авіації або музей воскових фігур, що нараховує більше 100 експонатів.

Канатна дорога над Ніагарою

До інших визначних пам’яток, розташованих на березі річки Ніагара відноситься музей політика 19-го століття Вільяма Лайона Макензі (Mackenzie Heritage Printery Museum), фортеця Форт Ері (Fort Erie) і Форт Джордж (Fort George), а також канал Велленд (the Welland Canal), розташований в 13 км від водоспаду.

Ніагарський водоспад красивий у будь-який час року, але особливо влітку, а також взимку: в цей час року замерзають тільки края річки, зі скель, які виступають на гребені водоспаду, поступово наростають величезні, як велетенські сталактити, бурульки, іскристі на тлі води. Райдужний міст (Rainbow bridge), що з’єднує канадський та американський берега, покривається шаром льоду і перетворюється на казковий крижане будову. З початку листопада – по кінець грудня в районі водоспаду збираються тисячі чайок, а на берегах Ніагари з’являються близько сотні видів водоплавних птахів.

Ніагара вночі

Як дістатися до Ніагарського водоспаду

Дістатися до Niagara Falls можна наземним транспортом з Торонто – 130 км, приблизно 1 – 1,5 години їзди, з Буффало (США) – 45 км, приблизно година їзди, а також з інших міст Канади та США. З/д вокзал розташований в центрі міста, найближчий аеропорт в Канаді – у місті Гамільтон (45 км) і міжнародний аеропорт у Буффало (45 км).

США0 comments

Залишити коментар