close x

Старовинне містечко Сен-Поль-де-Ванс у Франції

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

У французькому Провансі розташовується мальовниче середньовічне містечко Сен-Поль-де-Ванс, яке славиться по всьому світу, як «жива» галерея мистецтва Лазурного берега.

Тут до цього часу збереглися будівлі шістнадцятих-вісімнадцятих століть, де віконні прорізи і двері прикрашені декоративною обробкою, в оточенні розкинулися затишні садки. Родзинкою середньовічних площ вважаються старовинні фонтани і білосніжні каплиці. Приїхавши в Сен-Поль-де-Ванс, гості міста мають можливість познайомитися з місцевими художниками і талановитими арт-майстрами. Тут можна придбати найвідоміші твори художників сучасності.Французьке поселення з’явилося у восьмому столітті. Аборигени Лазурного берега були змушені переселитися в гори, щоб почати спокійне життя вдалині від сарацинів, які постійно здійснювали набіги на їх колишнє місце проживання. Місцеві жителі облаштували укріплені поселення, іменовані «кам’яними гніздами».

Сен-Поль-де-Ванс

У тридцять восьмому році шістнадцятого століття король Франциск Перший, який тоді правив, наказав обнести поселення стіною з каменю. Сель-Поль-де-Ванс так би і залишався загубленим середньовічним містечком за високою огорожею, якби у двадцятих роках двадцятого століття французькі художники не помітили місцеву красу. Сюди стали приїжджати паризькі творці, Сіньяк, Боннар, Утрилло і Модільяні стали постійними гостями Сен-Поль-де-Ванс.

Сен-Поль-де-Ванс

Коли слава про це місце поширилася по всій країні, тут був побудований готель «Золота голубка», де багато талановитих відвідувачів в якості розплати залишали свої роботи. З того часу Сен-Поль-де-Ванс вважається культовим місцем для прихильників образотворчої творчості. З ростом слави французького провансальського містечка сюди почали приїжджати багато знаменитостей кіно, відомі філософи і письменники Франції. До сих пір Сен-Поль-Ванс залишається популярним місцем серед туристів – шанувальників старовинного живопису.

Однією з найбільш яскравих пам’яток Сен-Поль-де-Ванса є Капела чоток, яка була побудована в середині двадцятого століття. Розробив проект і намалював ескізи майбутньої білосніжної будови Анрі Матісс. У сорок першому році двадцятого століття художник переніс важку операцію, після чого за ним доглядала черниця Марі-Анж.

Сен-Поль-де-Ванс

В знак великої вдячності чоловік хотів подарувати місту проект каплиці. Протягом довгого часу одні ескізи замінювалися іншими, багато паперу було зіпсовано. Але в результаті з’явився проект майбутньої церкви. Старанна праця допомогла майстру швидше одужати. Незабаром після виписки художник переїхав до Ніцци, повернувся в свій готель. На той період за ним доглядала медсестра Монік Буржуа, яка і познайомила Матісса зі священнослужителем П’єром Кутюр’є. Він був затятим прихильником різнопланових реформ, що стосуються церковного мистецтва. Завдяки їхній тісної співпраці в Сен-Поль-де-Вансе була побудована невелика капела, яка до сих пір приваблює туристів з усього світу своїм скромним, але при цьому витонченим оздобленням. Але головною родзинкою архітектурної пам’ятки є старовинні вітражі, які при сонячному світлі починають грати різними фарбами.

Сен-Поль-де-Ванс

Також, якщо ви хочете побувати в скарб Сен-Поль-де-Ванс, то у містечку розташовується каплиця, яка належить Братству білих грішників, які прагнуть знайти покаяння. Побудована вона була на межі 15-16 століть. У стінах каплиці можна побачити старовинні фрески, створені Джованні Канавесіо. Братство було засноване в чотирнадцятому столітті в Генуї. Тільки через сто років члени релігійної спільноти з’явилися у Франції. Головним завданням братства було організувати з місцевих жителів групу осіб, які змогли б безоплатно доглядати за хворими і самотніми людьми, ховати померлих, радо приймати паломників і бездомних.

Сен-Поль-де-Ванс

Всі члени створеного благодійного братства, в основному, були хліборобами. Багато місцевих жителів до сих пір є учасниками давньої організації і продовжують займатися благою справою. Чисельність братства помітно зменшується з кожним роком. Туристи, приїжджаючи в Сен-Поль-де-Ванс, прагнуть відвідати збережену каплицю, у якій є своя власна назва, пов’язана з великим художником Жаном-Мішелем Фолоном, який трудився в даній місцевості близько тридцяти років. Тут до сих пір збереглися його роботи, представлені чудовими вітражами і скульптурами. Останнім його творчим шедевром стала каплиця Фолона.

Сен-Поль-де-Ванс

Сен-Поль-де-Ванс розташовується на гарній гірській вершині за двадцять кілометрів від Ніцци. Сюди приїхати можна на автобусі, що курсує з сусіднього французького міста. Тривалість подорожі становить близько п’ятдесяти хвилин. Інтервал між рейсами – практично одну годину. Якщо є охота, то можна орендувати автомобіль або скористатися послугами місцевих приватних перевізників.

Сен-Поль-де-Ванс

Франція0 comments

Залишити коментар