close x

Відпочинок на Мальдівах

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Мудрий середньовічний мандрівник Ібн Батута писав: “Подорож спочатку позбавляє вас дару мови, а потім перетворює в оповідача”. Що ще залишається робити, коли тиха гладь Індійського океану залишається далеко-далеко позаду? А пам’ять не дає спокою, повертаючись в казку знову і знову.

Мальдіви

Але це все опісля, а спочатку зелено-блакитна бірюза дивних округло-витягнутих плям, схожих одночасно на зрізи манго, нейрони мислячого океану і гігантські інфузорії-туфельки. Це краєвид з літака… Ніби йде створення “Соляріс” нової форми життя, і все це повинно рухатися, ворушачи віями коралових рифів. Здається тут ніколи не ступала нога людини. Але це не так – при приземленні за бортом виникає зовсім плаский острів, вкритий світлими будинками, що називається, без просвіту. Це Мале, столиця Мальдівської республіки, на 2,5 кв. кілометрах якій мешкає 70 тисяч жителів.

Мальдіви

Атолл – гарне слово, яке прийшло до нас не з островів Полінезії, а з Індійського океану, точніше з Мальдів – архіпелагу, що простягнувся на 600 кілометрів з півночі (що південніше Шрі-Ланки) на південь (за екватором). На місцевому діалекті слово звучить ще гарніше – “Атоллон”. І це найближчі до Європи океанічні острови рослинного походження, тобто коралові.

[ad#banner]Схоже, рай спочатку мав форму атолу. Все навколо приємно: і вологе океанічне тепло, і “венеціанська” посадка в місцеве таксі – дерев’яний катерок “дони” з пласким дахом, і м’яка чемність місцевих жителів, так само як відсутність морських хвилювань і асоціальних явищ.

Своєю пишною рослинністю острова зобов’язані морю. З 300 видів рослин на Мальдівах 25% потрапили на острови морським шляхом, 10% з них були занесені птахами, і лише незначна кількість потрапило сюди завдяки вітрам. Головне дерево на островах – кокосова пальма теж дісталася сюди по морю і стала емблемою Мальдів. Також зустрічається хлібне дерево, плоди якого вживаються в їжу в смаженому і вареному вигляді. Зустрічаються на Мальдівах пандани і фікуси-баньяни. На піщаних берегах ростуть вічнозелені мангрові дерева та квітучі кущі.

Мальдіви

Тваринний світ Мальдівських островів не особливо багатий. Велика частина тварин була завезена на острови людиною. Колись острови були населені тільки морськими птахами. На островах близько 100 видів пірнатих мешканців, половина з яких – постійні жителі островів, а друга половина – мігруючі птахи. На Мальдівах багато чайок і крячків, є птахи-корнети, які розорюють чужі гнізда. На узбережжі і коралах, що виступають з води, мешкають сивки і бекаси, які із задоволенням ласують ракоподібними. На Мальдівах також є два види чапель: великі сірі і маленькі острівні чаплі, яких місцеві жителі часто тримають удома.

Нікого не залишать байдужими красені морські фрегати. Також на Мальдівських островах мешкають яскраво розфарбовані співучі птахи, яких місцеві жителі із задоволенням тримають вдома у великих вольєрах. Найпоширеніші – галасливі рожеві папужки.

Мальдіви

Зайдіть в море по пояс, надіньте маску і занурте обличчя у воду: ви без особливих зусиль виявите зграйки дрібних рибок, морські огірки, що бовтаються у дна, морських зірок і інших різноманітних молюсків. Прибережні води островів огороджені кораловими рифами, тому прибою немає – поверхня води завжди гладка.

Готелі на Мальдівах є селища з невеликих будиночків – бунгало. Кожен острів – окремий курорт з власною пристанню, службою розміщення, барами, ресторанами, басейнами, дискотекою. Декотрі з Мальдівських островів ще нещодавно були неоселені. Наприклад, Куруматі, Баронс, Парадайз, Лохіфушу. Однак зараз це вже освоєні і вподобані туристами курорти.

Специфічна особливість острівної держави Мальдіви в тому, що тут немає зосередження життя на одному острові, а всі райони поділені островами.

Мальдіви – країна мусульманська, що створює певні проблеми для шанувальників міцних напоїв. Привозити з собою спиртне сюди заборонено. Випити можна тільки в спеціально відведених для цього місцях – в барах і ресторанах готелів, де служать приїжджі з Шрі-Ланки та Індії (громадянам Мальдів торгувати спиртним заборонено).

Мальдівський прапор включає в себе зображення півмісяця на зелено-червоному тлі. Причому зелений фон як би накладається на червоний. Червоний колір прапора мальдівського означає свободу і нагадує про жертв, принесених патріотами в ім’я визволення. Зелений – колір життя, нагадує про пальмові гаї серед безмежного океану. Півмісяць разом із зеленим кольором представляє ісламську символіку. Прапор офіційно затверджений 26 липня 1965р., Його пропорція 2:3. До 1965р. півмісяця на прапорі не було, а саме червоно-зелене полотнище введено в ужиток з 1953р.

Гордість і символ Мальдівських островів – кокосова пальма, найбільший мандрівник-космополіт, що розселився по всьому екватору. Її горіхи можуть пропливати тисячі кілометрів, проростаючи на всіх тропічних землях. Дерево кокосу – найцінніше рослина на Мальдівах, будь-яка її частина пускається в справу.

Стародавні східні традиції розслаблення душі і тіла “зосередилися” в знаменитих SPA-центрах. Масаж в цих місцях – балійскій, тайський, масаж камінням, масаж на піску – ціла філософія життя, перш за все він повинен дійти до вашого “я”, а потім вже розлитися м’яким теплом по тілу.

Так як Мальдіви знаходяться майже на екваторі, клімат тут тропічний. Середня температура протягом року 28-30С, середній нічний мінімум – 25,5 С, температура води цілий рік – 24-27С. Легкі морські бризи дозволяють легше переносити спеку. Опадів випадає близько 1900 мм на рік, сонце світить в середньому 2800 годин на рік. Одним словом, значних перепадів погоди практично не буває. Руйнівні циклони обходять стороною Мальдівські острови.

На Мальдівах існує два сезони – сухий і вологий. Вони залежать від напрямку мусонів.

“Іруваі” – зимові мусони (північно-східні) – дмуть з грудня по березень. Це сухий сезон на островах. У цей час неба ясне, а сонце світить з 6 ранку до 6 вечора. Це найкращий час для відпочинку, коли можна не побоюватися жодних негод.

“Хулангу” – південно-західний мусон, що дме з квітня по жовтень. Він приносить із собою сильні вітри та дощі. Цей час вважається мертвим сезоном. У цей час на островах переважають короткочасні зливи та похмуре небо. Але в цей сезон все не так безнадійно – пекуче тропічне сонце миттєво висушує пісок на пляжах, так що засмагати та купатись на Мальдівах можна цілий рік.

Мальдіви1 comment

One Comment
  1. Юрій коментує:

    Просто нереальна краса!
    Знайомі привезли з подорожі монети – http://dema.com.ua/Countries_Krause/Maldive_Islands.html
    Потримав у руках хоча б часточку островів…

Залишити коментар