close x

Туристична Анкара, столиця Туреччини

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Столиця Турецької Республіки лежить на висоті 850 метрів над рівнем моря. Панує тут сухий континентальний клімат, що характеризується спекотним літом і досить холодною зимою з невеликим снігом. Самий вологий сезон – пізня весна.

Зародження Анкари датується тисячею років до нашої ери. Тоді околиці сучасної турецької столиці були важливим пунктом перетину караванних шляхів. З плином часу, незабаром після падіння Риму, Анкара опинилася в межах Східно-Римської імперії. Візантійський панування залишило після себе цитаделі, будівництво яких розпочали галати (союз кельтських племен), а закінчили римляни.
Сучасна Анкара грає помітну роль в транспортуванні людей і товарів. Тут проходять важливі залізничні маршрути і дороги. За тридцять кілометрів від столиці перебуває міжнародний аеропорт Езенбога.
А

[ad#banner]Анкара багата на пам’ятки стародавніх цивілізацій. Найстарші руїни – залишки храму імператора Августа і богині Роми. До третього сторіччя належать руїни театру, лазні, а також колони Юліана Відступника. Крім того, популярністю користуються Мечеть Хаджі-Байрам або Мечеть в районі Улус, поблизу Храму Августа, мечеть Аладдіна, вічна могила Ахи Серефеддіна і пам’ятник, побудований в 1970 році на шиїтської Площі в пам’ять про ранні цивілізації Анатолії.

Мавзолей Ататюрка

Обов’язковим пунктом кожної поїздки є відвідування мавзолею Ататюрка (званого батьком турків). Всередині знаходиться саркофаг з його рештками і присвячений творцю Турецької Республіки музей. Крім того, в Анкарі існує ще один пам’ятник батькові турків. У парку Гювен встановлено пам’ятник “Безпека та певність в майбутньому”, на якому вибите послання Ататюрка співвітчизникам: “Пишайтеся, наполегливо працюйте і вірте в себе!”

Анкара – це не курортне місто, як Анталія, і не лікувальний курорт, як Паммукале, але і тут є багато чого для розваг. Особливий інтерес у туристів викликають парки, яких в Анкарі більше десятка. Один з них, Harikalar Diyarі, відомий як найбільший парк Європи, розташований у межах міста. Його площа – 1,2 мільйона квадратних метрів, з яких 771 тис. припадає на зелені зони. Тут розміщуються кінотеатри, конференц-зали, критий амфітеатр, безліч ресторанів і спортивно-рекреаційних комплексів. Найменших мандрівників зацікавить Казковий Острів площею в 25 тисяч кв. м

Турція0 comments

Залишити коментар