close x

Турку – найстаріше місто Фінляндії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


У цьому місті, розташованому на берегах річки Аурайокі, знаходяться головні пам’ятники фінської історії. Турку – найстаріше місто Фінляндії і колишня її столиця. Нагадаємо, теперішня столиця – Хельсінкі.

Архіпелаг Турку

Офіційною датою заснування міста вважається 1229 р., коли Папа Григорій IX повелів перенести резиденцію єпископа на річку Аурайокі. Найдавніші середньовічні монументи Турку, та й усієї Фінляндії – фортеця Турку і Кафедральний собор – побудовані в XII столітті. Фортеця є чудовим фоном для проводяться тут виставок, концертів і програм для дітей. До послуг туристів – магазин сувенірів та кафе. Информацию об отдыхе в Финляндии читайте также на сайте supervoyage.info.

Визначні пам’ятки Турку

Кафедральний собор – національна святиня й одна із найцінніших історико-архітектурних пам’яток. Він був побудований в 1229 р. на місці дерев’яної каплиці. Собор був освячений приблизно в 1300 р. і з тих пір неодноразово перебудовувався. У середні століття до нього прибудували бічні нави і підняли середній неф. Дзвіницю добудували вже в XIX ст. У різдвяний святвечір її дзвони б’ють 12 разів, після чого урочисто проголошується настання свята і різдвяного світу. З усіх міст Скандинавії ця традиція збереглася тільки в Турку.

Кафедральний собор в Турку

У соборі поховані відомі люди Фінляндії. У строгому саркофазі з чорного мармуру спочиває місцева квіткарка Карін Монсдоттер, що стала в 1568 р. дружиною Еріка XIV і королевою Швеції. З Турку почалося поширення в країні християнства, а пізніше, в XVI ст., Реформації. У південної стіни собору стоїть пам’ятник великому реформатору Мікаель Агрікола. У музеї собору знаходяться середньовічні дерев’яні скульптури, тканини та предмети культу.

Неподалік від собору розташований університет, заснований з ініціативи королеви Швеції в 1640 р. Ім’я засновника університету Пера Браха (його двічі призначали генерал-губернатором Фінляндії) носить площа в соборному парку.

Турку, Фінляндія

Історія середньовічного замку-фортеці сходить до 1280 р., коли тут знаходився укріплений табір намісника шведського короля. За кілька століть він виріс у масивну кам’яну фортецю, яка стала в XVI ст. парадним замком з урочистими залами короля та королеви. Володіння сильно постраждало під час повітряних нальотів 1941 року. Ремонт тривав 15 років. У серпні та вересні замок запрошує в гості на середньовічне свято на честь герцога Йоганна. На святі подається вишукана і дуже коштовна вечеря з шести страв, причому користуватися столовими приборами не обов’язково – можна їсти руками. В даний час в замку розташований музей. Його експозиції присвячені кам’яному, бронзовому і залізному століттям. Часто організовуються тимчасові виставки, концерти, дитячі заходи. Ви зможете побачити всю цю красу, якщо дізнаєтесь про тури до Фінляндії.

Музеї міста

У Турку дуже багато музеїв.

Музей “Етт Хем” розташований недалеко від собору. У ньому представлений побут багатого будинку XVIII ст.: Безліч цінних речей, картин, прекрасних меблів, витонченої порцеляни.

На території району Луостарінмякі (єдиного вцілілого після пожежі 1827 р.) знаходяться Музей ремесел і десятки маленьких майстерень, в яких представлені старовинні фінські ремесла.

Турку, Фінляндія

Неподалік розташований і Морський музей. Він знаходиться в будівлі обсерваторії, побудованої в 1819 р. Людвігом Енгелем – архітектором, що розробив проект відновлення міста після пожежі.

Музей-аптека (XVIII ст), в якому, здається, досі витають запахи старовинного зілля.

Біологічний музей. На діорамах представлені фінська фауна і флора від Архіпелагу до сопок Лапландії.

Кораблі-музеї: Старовинний парусник “Сігюн”, фрегат “Суомен Йоутсен”, міноносець “Кейхяссалмі”.

“Мумі-Світ”. Це місце, яке обожнюють діти, перебуває в Наанталі в 15 км від Турку. Його чарівність створюється забавними образами Мумі-тролів. Чудеса мумі-будиночка, театралізовані вистави, пляж і вся казкова територія створені для веселого і безтурботного сімейного відпочинку.

“Зооландія” в Лієто (Lieto) – зоопарк і місце для розваги. Крім тварин, там безліч атракціонів.

Турку – це частина Фінляндії, де сконцентровані коріння духовної та матеріальної культури фінів. Це місто “тисячі і однієї легенди”, розташований на перехресті доріг. “Велика берегова дорога”, відома ще як “Королівська дорога”, з’єднує Турку з Петербургом.

Уздовж південно-західного узбережжя Фінляндії тягнеться “Земля Турку” і “Архіпелаговое море” – знаменитий і унікальний Архіпелаг Турку.

Архіпелаг Турку

У краї Турку представлені багато видів промисловості: харчова, фармацевтична, електронна, машинобудування і кораблебудування.

Фінляндія0 comments

Залишити коментар