close x

Галле – місто-порт в Шрі-Ланці

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] Галле – місто-порт в Шрі-Ланці, один з головних центрів туризму цієї азійської країни. Під час цунамі в 2004 році місто було сильно зруйновано. Тоді загинуло кілька тисяч чоловік. Проте сьогодні вже ніщо не нагадує про ту трагедію, і туристичний спад, що намітився було тоді, змінився зараз новим підйомом зацікавленості мандрівників усього світу до цього курорту.
Галле

Географія Галле

Місто-порт Галле розташоване на південно-заході Шрі-Ланки. Воно є столицею південної провінції. Чисельність населення складає близько ста чотирьох тисяч чоловік (за даними перепису населення 2002 року). Між Галле, Коломбо і Матаро прокладена залізниця. Проте дістатися до цих населених пунктів і назад можна і на рейсових автобусах, що постійно курсують між ними.

Найближчими до Галле аеропортами є Colombo Ratmalana Airport (розташований на відстані 95км.), Katukurunda Airport (розташований на відстані 63 км) Та Koggala Airport (розташований на відстані 12км).

Історія Галле

Галле (чи як він називався в давнину Таршіш) – це одне з найстаріших міст Шрі-Ланки. Саме звідси цар Соломон вивозив дорогоцінні камені та слонову кістку, які й склали більшу частину його знаменитих скарбів. Таршіш (Галле) був у той час великим центром торгівлі, куди стікалися купці з усієї Азії (Персії, Греції, Риму, Афін, Індії). У 1505 році місто захопили португальці. До цього моменту воно вже називалось Гімхатіффа. У 1640 році панування португальців змінилося голландським пануванням. Саме вони й побудували форт Галле (1663 року), що дав назву місту. Побудована голландцями фортеця входить сьогодні до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Галле

З 1796 року починається час англійської колонізації. Англійці приділяли більшу увагу розвитку порту міста Коломбо, тому цінність Галле як портового міста різко знизилась.

Сьогодні в Галле розвинені такі галузі промисловості, як харчова, текстильна та скляна. Але, зрозуміло, основний прибуток місто отримує від туризму. Тут створені для цього всі умови.

Визначні місця Галле

Головними визначними пам’ятками є світова спадщина – Форт Галле, про який вже йшла мова вище, собор Святої Марії, побудований єзуїтами, а також індуїстські та буддійські храми.

Тут дуже цікаво спостерігати змішання архітектурних стилів, які є відображенням історії Шрі-Ланки: по будівлях і спорудами можна відстежити час панування голландців, португальців та англійців. Ну і, звичайно ж, неповторний національний колорит і місцева екзотика також представлена у всьому своєму різноманітті.

Галле

Відвідати Форт слід обов’язково. Здається, що час тут завмер і зупинився, настільки сильна атмосфера старовини. Площа Форту становить 36 га. На території форту розташована безліч музеїв і церков. А головне, так цікаво на азіатському курорті опинитися раптом у голландському селі (тут безліч будиночків, побудованих тодішніми колонізаторами). Форт практично не постраждав від руйнівного впливу часу, залишаючись міцною цитаделлю, чиї фортечні вали захищають мис, на якому розташована стара частина міста Галле.

Також Галле відомий у всьому світі виробами народного промислу зі срібла, золота і чорного диявола. Тут також можна придбати маски диявола та глиняний посуд.

Галле

Ще однією визначною пам’яткою Галле є Новий Східний Готель, розташований на території Форту. Незважаючи на свою назву, готель є одніим з найстаріших готелів світу. Він був побудований в 1684 році для голландського губернатора і зміг пронести через сторіччя свій первозданний вигляд. Зрозуміло, його багато разів ремонтували та реставрували, але ніколи не змінювали колоніальний стиль готелю. Тут зазвичай селяться заможні туристи, яким імпонує жити в місці з такою багатою історією.

Поряд з цим готелем розташований пляж, цілком придатний для купання.

Церква святої Марії є ще одним історичним свідченням колонізації. Вона була зведена голландцями в XVIII столітті.

Крім іншого, в Галле можна відвідати Голландський музей, де зібрані речі, пов’язані з колоніальними часами, а також Морський музей, присвячений морській справі та історії мореплавання.

Неподалік від Галле знаходиться черепашача ферма. Сюди привозять черепашачі яйця, знайдені по всьому узбережжю для того, щоб після того, як з них вилупляться черепашки випустити їх в океан.

Галле

Найзнаменитішими пляжами Галле є Унуватуна, Велігама і Тангалла.

Пляж Унаватуна з усіх боків оточений кораловими рифами. Але туристи відвідують його навіть не з цієї причини. Вони приїжджають сюди, щоб викупатися в теплому і надзвичайно спокійному морі.

Послуги та розваги

Головне, навіщо туристи приїжджають в Галле, безумовно, є море. Екологічно чисте, тепле. Тут розташовані суперкомфортабельні сучасні готелі, що відповідають вимогам найвибагливіших мандрівників.

Завдяки цілком пристойній видимості у воді, на Галле можна займатися дайвінгом.
Відстань між Галле та Коломбо складає всього 107 км. А завдяки тому, що між цими двома містами ходять безліч приватних і державних автобусів, звідси цілком реально відвідати колишню столицю Шрі-Ланки.

Шрі-Ланка0 comments

Залишити коментар